Desktop Metal wprowadza do swojej oferty stal narzędziową H13

Kategoria: Materiały do druku 3D 27 wrz 2019

Amerykański producent przemysłowych drukarek 3D, Desktop Metal, rozszerzył swoją ofertę metalowych materiałów do druku 3D, dla urządzeń Studio System, o stal narzędziową H13. Tym samym liczba kompatybilnych tworzyw dla tej drukarki 3D wzrosła do trzech, wliczając w to stal nierdzewną 316L oraz 17-4 PH.

Stal narzędziowa H13 jest metalem, który charakteryzuje się dużą twardością oraz odpornością na ścieranie, zachowuje również dużą stabilność podczas obróbki cieplnej. Ze względu na wspomniane właściwości oraz wysoką wytrzymałość na rozciąganie stosuje się ją do produkcji narzędzi oraz urządzeń, pracujących w warunkach zarówno gorących, jak i zimnych.

Oferowany przez Desktop Metal Studio System zapewnia użytkownikom kompleksowe rozwiązanie dla produkcji części metalowych w warunkach biurowych. Do tej pory w gamie materiałów kompatybilnych znajdowała się stal nierdzewna 316L oraz 17-4 PH. Stal narzędziowa H13 zwiększy więc możliwości produkcyjne tego urządzenia.

Materiał ten może znaleźć zastosowanie przede wszystkim do wytwarzania wkładek do form wtryskowych, matryc do wytłaczania oraz kucia, jak również zwykłych narzędzi użytkowych. To co jest szczególnie istotne dla użytkowników systemów Desktop Metal, to możliwość skrócenia czasu produkcji projektów powstających przy udziale stali narzędziowej H13 oraz tworzenie skomplikowanych geometrii, niemożliwych do uzyskana dotychczasowymi metodami obróbki tego metalu.

Pośród pierwszych projektów, które wykonano na Studio System, przy udziale stali H13, wymienić możemy między innymi wkładkę do formy wtryskowej, używanej do produkcji ustników do inhalatorów na astmę oraz formy do produkcji zamków błyskawicznych. W obu przypadkach, dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskano lepszą optymalizację procesu produkcyjnego.

Desktop Metal pracuje obecnie nad wprowadzeniem nowych metali do swojej oferty. Pośród zapowiadanych materiałów mają znaleźć się między innymi miedź oraz stal węglową.

Źródło: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments