IV Konferencja Forum Druku 3D – program wydarzenia

Kategoria: CADXPERT Informacje branżowe 25 wrz. 2019

8 października w hali EXPO Kraków odbędzie się IV Konferencja Forum Druku 3D. Wydarzenie to jedyna taka impreza w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii drukowania, skanowania i projektowania 3D. Firma CadXpert, organizator tej imprezy, zaprezentował właśnie pełen jej program.

Na konferencji będzie można wziąć udział w 12 wykładach, prezentacjach i dyskusjach poświęconych technologiom addytywnym i pomiarowym oraz modelowaniu CAD. Wśród zaproszonych gości, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami będą naukowcy i praktycy, którzy są związani z branżą technologii cyfrowych lub używają ich na co dzień. Forum Druku 3D to nie tylko konferencja, ale także strefa wystawiennicza, na której będą prezentowane przemysłowe drukarki 3D, skanery 3D, tablety graficzne oraz specjalistyczne oprogramowania CAD.

Podczas Forum Druku 3D odbędą się również premierowe pokazy drukarek 3D takich jak: Stratasys F120, MakerBot Method oraz Formlabs Form 3. Będzie też można zobaczyć na żywo najbardziej zaawansowaną, przemysłowa drukarkę 3D Stratasys Fortus 450mc. W strefie „Postprocessing” będzie można dowiedzieć się więcej na temat obróbki końcowej wydruków 3D (np. polerowanie, lakierowanie). W strefie poświęconej materiałom do druku zostaną zaprezentowane testy udarności, wytrzymałości na zginanie i rozciąganie wybranych filamentów i żywic.

Konferencję rozpocznie wykład profesor Heleny Dodziuk, Profesor Senior w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, autorki jedynej w Polsce podręcznikowej publikacji na temat technologii przyrostowych. W programie skupiono się głównie na zagadnieniach dotyczących wykorzystania druku 3D w przemyśle. Tomasz Wykowski, MakerBot EMEA Territory Manager, opowie, jak druk 3D wprowadza przemysł w erę Industry 4.0. Natomiast Krzysztof Duchnowski przedstawi korzyści technologii addytywnych na tle tradycyjnych metod wytwórczych, takich jak obróbka skrawaniem. Z kolei o wykorzystaniu skanerów 3D w procesie wytwarzania z włókna węglowego na przykładzie branży automotive opowie Mateusz Gacek z firmy VPI Polska.

W dalszej części konferencji Maciej Lis, członek zespołu badawczego HEART (Heart Embryology and Anatomy Research Team, Katedra Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum), przedstawi dokonania zespołu prowadzonego pod wodzą doktora Mateusza Hołdy. Zespół HEART zajmuje się innowacyjną na skalę światową metodą obrazowania ludzkiego serca za pomocą tomografii komputerowej i wydruków 3D.

W ostatniej części konferencji usłyszymy między innymi porady dotyczące modelowania 3D i optymalizacji do druku w oprogramowaniu ZBrush. Poznamy również doświadczenia firm, które wdrożyły oprogramowanie IRONCAD do swoich procesów projektowania i udoskonalania produktów.

Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się w hali EXPO Kraków podczas pierwszego dnia 3 Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® oraz jubileuszowych, 10 Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®. Targi potrwają do 9 października, w związku z czym można będzie w ciągu tych dwóch dni odwiedzić trzy branżowe imprezy w jednym miejscu.

Więcej informacji oraz szczegółowy program dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia.

Portal 3D w praktyce jest patronem medialnym wydarzenia.

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Leave a reply

Ostatnie komentarze