Raise3D prezentuje przemysłową drukarkę 3D E2

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 19 wrz 2019

Znana z produkcji drukarek 3D o dużych obszarach roboczych, firma Raise3D, zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej serii urządzeń przeznaczonych dla sektora przemysłowego oraz edukacji. E2 to pierwszy model, który zapoczątkuje tę linię i już niebawem trafi na „półki sklepowe”.

Poprzednie modele drukarek 3D od Raise3D spotkały się ze stosunkowo dobrym przyjęciem pośród swoich odbiorców, co zaowocowało otrzymaniem kliku prestiżowych nagród. Najnowszy produkt w ofercie firmy został zaprojektowany tak, aby sprostać potrzebom głównych gałęzi przemysłu, będąc jednocześnie łatwym w obsłudze.

E2 odchodzi jednak nieco od wielkoskalowego druku 3D. E2 posiada stosunkowo mały, jak na możliwości Raise3D, obszar roboczy, który mieści się w zakresie 330 x 240 x 240 mm. Konstrukcję wyposażono równocześnie w dwa ekstruder niezależne, działające w systemie IDEX. Oznacza to, że użytkownik będzie miał możliwość wykonywania wydruków dwumateriałowych lub drukować dwa odrębne obiekty w tym samym czasie.

Omawiane urządzenie ma być całkowicie zgodne z firmowym ekosystemem Raise3D, który bazuje na RaiseCloud oraz RaiseFactory. Jest to pierwsza drukarka 3D z linii, która ma być dostosowana do konkretnych materiałów, zastosowań oraz branż.

Chociaż E2 ma być uznawana za drukarkę 3D klasy przemysłowej, to jej twórcy postarali się, aby była możliwie jak najbardziej przyjazna użytkownikowi. Wyposażoną ją więc w funkcje automatycznej kalibracji poziomu platformy roboczej, zatrzymywania wydruku w momencie otwarcia drzwi komory, oszczędzania energii elektrycznej oraz wideo-przewodnika do wykonywania kalibracji urządzenia. Platformę roboczą wyposażono dodatkowo w elastyczną i zdejmowalną powierzchnię, która ułatwiać będzie oddzielenie od niej gotowych wydruków 3D.

Ciekawostkę stanowi fakt, że w Europie urządzenie to będzie dostępne wyłącznie dla sektora edukacji i w obniżonej do 2.499 EUR netto cenie. Sprzedaż powinna rozpocząć się w listopadzie.

Źródło: www.raise3d.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments