J850 – nowa generacja wielokolorowego oraz wielomateriałowego systemu do druku 3D w technologii PolyJet od Stratasys

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 22 paź 2019

Firma Stratasys wprowadziła właśnie na rynek nowy model drukarki 3D, pracującej w technologii PolyJet. J850 to nowa generacja mająca stanowić kompleksowe rozwiązanie dla procesu projektowania, będąca w stanie skrócić go nawet o 50% względem możliwości modelu J750.

Kilka lat po premierze modelu Stratasys J750, który szybko zyskał dobrą opinię pośród klientów, na rynku debiutuje nowe urządzenie pracujące w technologii PolyJet. Stratasys J850 łączy w sobie wszystkie zalety poprzedniej generacji, wynosząc jednak proces prototypowania na nieco wyższy poziom.

Najważniejszym usprawnieniem jest prędkość druku 3D, która ma być wyższa nawet o 50% względem swojej poprzedniczki. W trybie Super High Speed J850 pracuje dwukrotnie szybciej niż w dotychczasowym trybie High Speed. Pozwala to inżynierom oraz projektantom na o wiele szybsze wprowadzanie poprawek w kolejnych iteracjach danego modelu, a to przekłada się na wymierne korzyści zmniejszenia kosztów produkcyjnych.

Obszar roboczy urządzenia kształtuje się na poziomie 490 x 390 x 200 mm. Minimalna wysokość warstwy to 14 mikrometrów w normalnym trybie pracy oraz 55 mikrometrów w trybie Super High Speed. W odróżnieniu od wersji J750, która mogła pracować z sześcioma różnymi materiałami w czasie jednego procesu druku 3D, model J850 zwiększa tą wartość do siedmiu różnych materiałów jednocześnie. Bez zmian natomiast pozostaje liczba dostępnych kombinacji kolorów, która wynosi ponad 500 000.

Wraz z nową drukarką 3D do oferty wprowadzono również dwa nowe rodzaje tworzyw VeroUltraClear oraz Draft Grey. Pierwszy z nich charakteryzuje się przejrzystością porównywalną do szkła i przeznaczony jest do wykonywania obiektów, w których trzeba zwizualizować ich wnętrze. Drugo natomiast ma być z założenia tani i bez jakichś szczególnie wyróżniających się parametrów, a jego przeznaczeniem jest drukowanie prototypów we wczesnych ich etapach.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments