Korzystasz z technologii FDM? Otrzymaj rabat na nową drukarkę 3D SLA

Kategoria: CADXPERT Informacje branżowe 27 lis 2019

Połączenie technologii FDM z technologią SLA może przyczynić się do wielu korzyści w funkcjonalnym prototypowaniu oraz w produkcji złożonych obiektów, które składają się z elementów o odmiennych właściwościach. Każdy użytkownik technologii FDM może teraz wzbogacić swój park maszynowy o najnowszą drukarkę 3D Formlabs Form 3, drukującą z żywic fotopolimerowych. Producent tego urządzenia przygotował dla nich bowiem specjalną ofertę.

Nie ma jednej uniwersalnej i idealnej technologii druku 3D. Dlatego dla niektórych zastosowań najlepiej sprawdza się połączenie różnych metod. Jakie są zalety technologii FDM, a kiedy warto zastosować druk 3D z żywic fotopolimerowych?

Druk 3D z termoplastów nadaje się do szybkiej weryfikacji poprawności projektu lub podczas udoskonalania produktu. Możemy szybko i tanio wykonać serię różnych prototypów, z których wybierzemy projekt, spełniający wszystkie wymagania. Technologia FDM sprawdza się również w wytwarzaniu obiektów o dużych geometriach i nieskomplikowanych kształtach. W ten sposób można wykonać wytrzymałe obudowy urządzeń, które zazwyczaj mają proste, geometryczne formy. Nie bez znaczenia jest tutaj również dostęp do tanich materiałów, dzięki którym mocno ograniczymy koszty uzyskiwanych modeli.

SLA sprawdza się natomiast w drukowaniu precyzyjnych detali i bardzo skomplikowanych geometrii. Dla drukarki 3D Formlabs Form 3 minimalna wysokość warstwy wynosi zaledwie 25 mikrometrów. Druk 3D z płynnych żywic fotopolimerowych jest bezkonkurencyjny w druku elementów o bardzo cienkich ścianach. Technologia SLA w przeciwieństwie do FDM charakteryzuje się także większą gładkością powierzchni wydruków, co jest ważne w przypadku dokładnego pasowania lub dla mechanicznych złożeń i ruchomych elementów. W takich zastosowaniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się elementy wydrukowane z żywicy.

Formlabs Form 3 to najnowsze urządzenie drukujące z żywic fotopolimerowych. Producent przygotował specjalną promocję dla użytkowników drukarek 3D w technologii FDM. Można otrzymać rabat do 300 EUR na zakup Form 3 lub 1l żywicy Draft gratis. Wystarczy przy składaniu zamówienia udokumentować posiadanie drukarki 3D FDM. Więcej szczegółów na temat promocji znajduje się na stronie wyłącznego dystrybutora Formlabs w Polsce – firmy CadXpert.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments