Signify wprowadza usługę druku 3D kloszy do lamp z przetworzonych płyt CD

Kategoria: News Projekty 3D 19 lis 2019

Zajmująca się produkcją oświetlenia, firma Signify, wprowadza właśnie do swojej oferty usługę druku 3D produktów oświetleniowych na żądanie. Usługa ta pozwali na tworzenie personalizowanych kloszy oraz innych elementów lamp z tworzyw, które pochodzą z recyklingu.

Usługa zamawiania tego typu produktów uruchomiona zostanie 28 listopada i dostępna będzie dla klientów z całej Europy. Dzięki niej każdy użytkownik będzie miał możliwość tworzenia lamp w wybranym przez siebie kolorze oraz kształcie. Gotowy produkt końcowy zostanie wydrukowany w 3D i dostarczony w ciągu dwóch tygodni. Głównym surowcem do produkcji niestandardowych lamp, kloszy oraz opraw ma być wysokiej jakości poliwęglan w 100% pochodzący z recyklingu.

Produkowane w ten sposób niestandardowe elementy oświetlenia, wyłączając z nich elektronikę oraz żarówkę, zostawiają dzięki temu o 47% mniejszy ślad węglowy niż lampy z tradycyjnej produkcji. Poza tym składają się one z mniejszej ilości elementów, a przy ich składaniu nie wykorzystuje się żadnych klejów. O wiele mniejsza waga lamp z recyklingu ma również przełożyć się, według ich producenta, na ograniczenie emisji dwutlenku węgla o około 35% (biorąc pod uwagę ich wysyłkę oraz transport).

Obiekt, który będzie zajmował się realizacją zamówień zlokalizowany jest w Holandii i docelowo ma posiadać na swoim wyposażeniu około 500 drukarek 3D o różnych gabarytach, z możliwością tworzenia kloszy o wysokości do 600 mm. Firma ogłosiła również plany utworzenia kolejnych fabryk w USA, Indiach oraz Indonezji.

Przyjęty przez Signify model biznesowy opierający się na zrównoważonym rozwoju, przyciąga zainteresowanie dużych światowych korporacji. Jedną z nich jest marka Philips, z którą wspólnie wprowadzili na rynek lampę stołową, wykonaną z tworzywa pochodzącego z recyklingu 24 płyt CD. Lampa ta wyposażona jest w żarówki LED wyprodukowane przez firmę Philips.

Signify jest jedną z najbardziej przyjaznych środowisku firm na rynku. W 2018 roku niemal 79% sprzedanych przez nią produktów wyprodukowanych zostało z tworzyw poddanych recyklingowi, a do 2020 roku zobowiązała się ona do całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Źródło: www.signify.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments