TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – listopad ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 08 gru 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików listopada 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – „szyberdach dla czołgu”

Liczba wyświetleń: 139 106

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik będący częścią jakiegoś większego projektu, w którym autor drukuje model ogromnego pojazdu gąsienicowego, do którego sam będzie w stanie wsiąść. W tym odcinku zajmuje się składaniem podnoszonego na siłownikach włazu/dachu.

Miejsce 4 – 6-osiowa drukarka 3D

Liczba wyświetleń: 169 287

Czas na YouTube: 1 tydzień

Thomas Sanladerer opisuje swoje wrażenia świeżo po zakończeniu targów Formnext 2019, skupiając się przede wszystkim na obejrzanej tam 6-osiowej drukarce 3D.

Miejsce 3 – łódź motorowa z napędem odrzutowym część 2

Liczba wyświetleń: 267 070

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Druga część filmu, który zajął pierwsze miejsce pośród najpopularniejszych filmów października 2019 roku. Tym razem obserwujemy zmagania Simona ze zwiększeniem mocy jego łodzi, poprzez zamontowanie ogromnych akumulatorów.

Miejsce 2 – wielomateriałowy „robot” wykonany podczas jednego procesu druku 3D

Liczba wyświetleń: 412 995

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Krótki materiał prezentujący możliwości wielomateriałowego druku 3D. Opracowana przez naukowców drukarka 3D pozawala na druk z wielu różnych materiałów równocześnie, przy pomocy jednej lub układu wielu połączonych dyszy. Przykładowy wydruk prezentuje „spacerującego robota”, który dzięki specjalnej konstrukcji, potrafi przemieszczać się z umieszczonym na nim ciężarem, poprzez wtłaczanie do jego ruchomych elementów strumienia powietrza.

Miejsce 1 – Recenzja urządzenia wielofunkcyjnego Creality CRCP-01

Liczba wyświetleń: 2 408 858

Czas na YouTube: 1 tydzień

Unboxing, składanie oraz test urządzenia wielofunkcyjnego Creality CP-01, które posiada funkcję drukarki 3D, plotera laserowego oraz frezarki CNC. Można by się było długo zastanawiać jakim cudem w ciągu zaledwie jednego tygodnia wyświetlono ten materiał niemal 2,5 mln razy. Można by… gdyby nie fakt, że jego autorką jest Naomi „SexyCyborg” Wu.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments