Rapid Shape wprowadza drukarki 3D DLP z serii S+

Kategoria: Drukarki 3D Przemysłowe drukarki 3D Stomatologia 30 sty 2020

Niemiecki producent drukarek 3D, firma Rapid Shape, wprowadził na rynek nową serię drukarek 3D typu DLP, oznaczonych jako Seria S+. Studio-Line S20+ oraz S30+, jak również Heavy-Duty-Line w dwóch wersjach S90+ zaprojektowano z myślą o branży jubilerskiej.

Rapid Shape jest znanym producentem drukarek 3D, pracujących w technologii DLP, które przeznaczone są przede wszystkim dla potrzeb branży stomatologicznej, jubilerskiej, przemysłowej oraz do produkcji aparatów słuchowych. Opatentowana przez niemiecką firmę technologia Force Feedback, wykorzystująca urządzenia pomiarowe do monitorowania sił odrywanej od dna kuwet warstwy, pozwala nie tylko na zwiększenie jakości druku 3D, ale też poprawę jego jakości.

Wszystkie zaprezentowane modele zoptymalizowano dla potrzeb druku 3D modeli pod odlewy tak zwaną metodą wosku traconego. S20+ oraz S30+ należące do linii Studio-Line przeznaczone są do łatwej oraz przede wszystkim szybkiej produkcji jednostkowej, podczas gdy dwie wersje modelu S90+, należącego do linii Heavy-Duty-Line, przystosowano do masowej produkcji  biżuterii większych gabarytów oraz tej bardziej delikatnej.

Modele z serii Studio-Line dostępne są z trzema różnymi rozmiarami powierzchni zadruku: 84 x 47 mm, 101 x 57 mm oraz 133 x 75 mm. Każda z nich korzysta ze źródła światła o długości fali wynoszącej 405 nm i jest w stanie drukować w rozdzielczości 1920 x 1080 px. Modele z serii Heavy-Duty-Line charakteryzują się znacznie większą powierzchnią zadruku, która w tym przypadku wynosi 232 x 137 mm, przy rozdzielczości 2560 x 1520 px.

Seria Heavy-Duty-Line przystosowana jest do ciągłej produkcji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W związku z tym znajdziemy w niej między innymi systemem automatycznego uzupełniania żywicy, specjalny układ chłodzenia oraz wymiennik ciepła. Nie mogło zabraknąć tutaj również technologii Force Feedback, której próżno szukać w podstawowej wersji modelu S20+.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments