Wacom One – nowy, tani tablet graficzny

Kategoria: Elektronika 24 sty 2020

Na zakończonych w pierwszej połowie stycznia targach elektroniki użytkowej CES 2020, jeden z najpopularniejszych na świecie producentów tabletów graficznych, firma Wacom, zaprezentowała swoje nowe, budżetowe urządzenie. Wacom One to ekranowy tablet graficzny, który można nabyć za zaledwie 400 $.

Wacom to lider rynku w branży tabletów graficznych, zarówno tych wyposażonych w ekran, jak i tych bez niego. Urządzenia te charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania oraz doskonałymi piórkami/rysikami, których ruchy odczytywane są bezbłędnie oraz bez żadnego irytującego opóźnienia. Pod tym względem firma ta jest od lat wzorem dla konkurencji.

Zaprezentowany na targach CES 2020 Wacom One to tablet graficzny wyposażony w ekran o przekątnej 13,3” oraz rozdzielczości HD 1920 x 1080 px. Być może nie są to jakieś spektakularne parametry, ale jego stosunkowo niska cena stawia to urządzenie w hierarchii pośród tabletów średniej klasy.  

Waga tabletu, jak na jego rozmiar, jest stosunkowo duża. Wynosi ona 1 kg, ale biorąc pod uwagę jego przeznaczenie, pozwoli to z pewnością na bardziej stabilną pracę, niż w przypadku tabletów, które są na tyle lekkie, że przesuwają się po biurku pod wpływem „naprężeń” od kabla łączącego go z komputerem.

Ekran modelu One wyposażony został w specjalną powłokę „paper-like”, która dzięki swojej strukturze imituje powierzchnię kartki papieru. Rozwiązanie takie w znacznym stopniu poprawia jakość pracy na tego typu urządzeniach, a potwierdzi to każdy użytkownik, który chociaż raz zmuszony był do korzystania z rysika na szklanej powierzchni ekranu.

Miłym udogodnieniem jest preinstalowanie kilku przydatnych aplikacji, które od razu po zakupie znajdują się w pamięci tabletu. Jest to chociażby aplikacja Bamboo Paper, która jest nie tylko całkiem przyjemnym szkicownikiem, ale przede wszystkim środowiskiem do robienia całkiem wygodnych notatek odręcznych. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia Wacom One zarówno do komputerów z systemami Windows i MacOS, jak również urządzeń mobilnych z systemem Android.

Wacom One w oficjalnej polskiej dystrybucji można nabyć za około 1.700 zł brutto.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments