AON3D wprowadza do sprzedaży przemysłową drukarkę 3D AON-M2 2020

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 14 lut 2020

Mająca swoją siedzibę w Montrealu firma AON3D od kilku lat zajmuje się wprowadzaniem na rynek drukarek 3D przeznaczonych dla potrzeb szeroko pojętego przemysłu. Ostatnimi czasy skupiła się jednak na urządzeniach mogących współpracować z materiałami wysokotemperaturowymi. Jednym z efektów tych działań jest powstanie drukarki 3D AON-M2 2020.

Wysokotemperaturowe drukarki 3D są obecnie bardzo modne. Nie ma praktycznie miesiąca żebyśmy nie dowiedzieli się o jakimś nowym tego typu urządzeniu, które ma się pojawić lub pojawiło się na rynku. Jest to zapewne powiązane z zapotrzebowaniem generowanym przez inżynierów i projektantów, którzy oczekują materiałów o ponadprzeciętnych właściwościach wytrzymałościowych, dzięki którym mogą wykonywać nie tylko prototypy, ale też od razu końcowe części użytkowe.

Sama zdolność do drukowania z tworzyw wysokotemperaturowych to jednak nie wszystko. Wysoki poziom ciepła może powodować szereg problemów, które wpływają na jakość wydruku 3D. Wiele urządzeń przystosowanych do pracy z takimi materiałami radzi sobie z nimi nie najlepiej lub w miarę poprawnie, ale tylko przy określonych geometriach lub modelach o niewielkich rozmiarach.

Zgodnie z zapowiedziami AON3D AON-M2 2020 wyposażono w szereg usprawnień, które mają poprawić jakość druku 3D z filamentów wysokotemperaturowych. Są to między innymi:

  • rama wykonana ze stali nierdzewnej co minimalizuje jej rozszerzalność cieplną,
  • przeprojektowana grzałka, zapewniająca lepszą kontrolę nad temperaturą,
  • możliwość uzyskania temperatury roboczej komory w zaledwie 15 minut,
  • zwiększenie maksymalnej temperatury w komorze do 135oC, platformy roboczej do 200oC oraz głowicy do 470oC.

Powyższe zabiegi są niezwykle istotne, biorąc pod uwagę dość duży obszar roboczy urządzenia, który wynosi 454 x 454 x 640 mm. Opierając się na udostępnionych przez producenta zdjęciach można wywnioskować, że poradził on sobie z tym wyzwaniem.

AON-M2 2020 trafił już do sprzedaży i można zamawiać go bezpośrednio ze strony producenta.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments