Stratasys Seria J8 – najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D na świecie

Kategoria: CADXPERT Przemysłowe drukarki 3D 21 lut 2020

Technologia PolyJet jako jedyna metoda wytwarzania przyrostowego pozwala na wykonanie elementów z wielu materiałów i kolorów podczas jednego procesu. Drukarki 3D Stratasys J8 Series mogą drukować prototypy wyglądające dokładnie tak, jak produkt końcowy. Pozwalają na osiąganie niesamowitych efektów wykończenia modelu, wyjątkową gładkość powierzchni oraz precyzję druku na warstwie o wysokości zaledwie 14 mikrometrów.

Najmniejszą z serii J8 jest drukarka 3D Stratasys J826, której obszar roboczy wynosi 255 × 252 × 200 mm. Ten kompaktowy model został stworzony po to, by udostępnić technologię PolyJet firmom, które dysponują mniejszym budżetem. Kolejną maszyną w kolejności jest Stratasys J835, której przestrzeń robocza wynosi 350 × 350 × 200 mm. Największym modelem, z obszarem roboczym na poziomie 490 × 390 × 200 mm, jest z kolei Stratasys J850.

Drukarki 3D Stratasys J8 dostarczają prototypy, które obrazują wygląd finalnych produktów. Seria J8 przeznaczona jest przede wszystkim dla projektantów oraz działów R&D. Z korzyści wdrożenia technologii PolyJet korzystają producenci zabawek, elektroniki, sprzętu sportowego i rozrywkowego oraz branża reklamowa i filmowa. W technologii PolyJet możemy też wytwarzać realistyczne modele anatomiczne z zachowaniem kolorów i tekstury tkanek.

Created with GIMP

Maszyny z serii J8 obsługują paletę barw Pantone i wprowadzają do technologii druku 3D Pantone Matching System (PMS). Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę materiałów, od sztywnych – imitujących właściwości tworzyw stosowanych w produkcji seryjnej, aż po gumopodobne. Mamy możliwość druku z ponad 500 000 kolorów, a także z materiałów transparentnych, w tym z żywicy VeroUltraClear, która charakteryzuje się przejrzystością szkła.

Technologia PolyJet w wersji na drukarki J8 pozwala łączyć kilka materiałów, by uzyskać dowolny kolor lub właściwość tworzywa (tzw. Digital Material), np. różny stopień elastyczności, w wyniku mieszana żywicy sztywnej i gumopodobnej. Wszystkie skomplikowane produkty składające się z różnych materiałów mogą być wytwarzane w jednym procesie – na jednej maszynie. Urządzenia J8 są wyposażone w aż siedem głowic drukujących, które natryskują żywice, a następnie utwardzają każdą warstwę przy pomocy światła UV.

Drukarki 3D Stratasys J8, najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D na świecie, dostępne są również dla polskich klientów. Po więcej informacji należy zgłosić się do Oficjalnego Dystrybutora w Polsce, firmy CadXpert, gdzie możemy również  skorzystać z możliwości zamówienia wydruku próbnego w technologii PolyJet.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments