Tensabelt zwiększa wydajność dzięki drukarkom 3D od BCN3D Technologies

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D Global 3D 04 lut 2020

Od momentu włączenia do swojego parku maszynowego drukarek 3D od BCN3D Technologies, firma Tensabelt zrewolucjonizowała swój przepływ pracy. Pozwala im to nie tylko na zmaksymalizowanie wydajności przy znacznej redukcji ilości dotychczas wymaganego do tego czasu, ale przede wszystkim na zmniejszenie kosztów, w procesie produkcji systemów do zarządzania kolejkami.

Tensabelt to firma, o której być może mało kto słyszał, ale praktycznie każdy zetknął się nie raz z jej produktami. Zajmuje się ona przede wszystkim projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją systemów do zarządzania kolejkami, pośród których wyodrębnić możemy elementy, takie jak wszelkiego rodzaju barierki, słupki czy słupki ze zwijanymi pasami. Spotykamy je najczęściej przy kasach na lotniskach, dworcach, czy też w kinach.

Dystrybuując ponad 10.000 urządzeń w całej Europie, zespół produkcyjny dość szybko zdał sobie sprawę, że potrzebuje szybkiego oraz wydajnego rozwiązania w zakresie wytwarzania niestandardowych narzędzi, które będą w stanie znacząco usprawnić procesy produkcyjne w firmie. Ważnym krokiem do osiągnięcia tego celu okazały się drukarki 3D z serii Sigmax od BCN3D Technologies.

Początkowo podejście Tensabelt do produkcji tego typu narzędzi było mocno konserwatywne. Poruszano się jedynie w obrębie urządzeń, które wykonywane były z aluminium przez firmy zewnętrzne, którym to zlecano. Proces ten był nie tylko bardzo kosztowny, ale przede wszystkim czasochłonny. Czasy realizacji zamykały się zazwyczaj w kilku tygodniach.

Tego typu rozwiązania miały sens w początkowych fazach rozwoju firmy, ale w miarę spływania coraz większej liczby zamówień, kluczowa okazała się zwiększona wydajność. Długie oczekiwanie na produkcje narzędzi niestandardowych musiało zostać skrócone do minimum, co okazało się możliwe tylko przy udziale druku 3D. Technologia ta pozwoliła nie tylko na szybkie wytwarzanie nowych narzędzi, ale też przyczyniła się do wzrostu ich funkcjonalności, za sprawą możliwości szybkiego wykonywania nowych iteracji ich projektów.

Wspomniane wcześniej narzędzia powstają na drukarkach 3D BCN3D Sigmax z filamentu PLA. Zazwyczaj jest to osprzęt do automatyzacji czynności jakie muszą być wykonywane na częściach wykonanych z plastiku w procesie formowania wtryskowego. Oszczędność osiągana na jednym takim elemencie sięga około 200 EUR.

Dystrybutorem drukarek 3D od BCN3D Technologies na rynku polskim jest firma Global 3D.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments