TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – styczeń ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 09 lut 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików stycznia 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – gradientowe wypełnienie w technologii FDM

Liczba wyświetleń: 207 342

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Ciekawe rozważania na temat gradientowego wypełniania modeli, wykonywanych w technologii FDM. Polega ono na zmiennej grubości ścieżki ekstrudowanego filamentu, w zależności od jej położenie od zewnętrznych obrysów modelu. Autor bada między innymi wytrzymałość drukowanych w ten sposób elelemntów.

Miejsce 4 – „protezy” przednich łapek dla psa

Liczba wyświetleń: 252 125

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Poruszająca historia o małym piesku, który urodził się bez przednich łapek. Jako protezy nóg otrzymał wydrukowany w 3D wózek, który skutecznie mu je zastąpił. Na filmiku możemy obejrzeć proces przyzwyczajania się zwierzaka do nowego sposobu poruszania się.

Miejsce 3 – druk 3D grzebienia

Liczba wyświetleń: 318 499

Czas na YouTube: 1 tydzień

Materiał pochodzi z dość dziwnego kanału 3D Kids, który prezentuje zastosowanie druku 3D do rozwiązywania dziecięcych “problemów i potrzeb”. W tym odcinku możemy obejrzeć proces projektowania oraz druku 3D grzebienia do włosów.

Miejsce 2 – druk 3D figurek z Minecrafta

Liczba wyświetleń: 327 668

Czas na YouTube: kilka dni

Kolejny materiał z kanału 3D Kids. Tym razem dzieci projektują, drukują w 3D, sklejają oraz malują modele z gry Minecraft.

Miejsce 1 – animatroniczne serce

Liczba wyświetleń: 871 295

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Bardzo interesujący materiał prezentujący proces projektowania oraz powstawania realistycznie wyglądającego animatronicznego modelu serca.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments