TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – luty ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 08 mar 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lutego 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – TOP 10 wydruków z gry The Legend of Zelda

Liczba wyświetleń: 438 924

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Zestawienie 10 najciekawszych wydruków 3D związanych z jedną z najbardziej kultowych gier od Nintendo, czyli The Legend of Zelda. Dla ścisłości, główny bohater gry nie ma na imię Zelda.

Miejsce 4 – Wydruk Sonica przy użyciu długopisu 3D

Liczba wyświetleń: 733 142

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Kolejny filmik z wydrukiem związanym z grą wideo w tle. Tym razem zobaczyć możemy powstawanie figurki Sonica z gry Sonic The Hedgehog, a model wykonano przy pomocy długopisu 3D. Sam materiał jest tak właściwie reakcją jego autorów na proces powstawania tego wydruku 3D.

Miejsce 3 – Czinger 21C – pierwszy na świecie drukowany w 3D samochód sportowy

Liczba wyświetleń: 794 385

Czas na YouTube: 1 tydzień

Materiał z kanału Top Gear, na którym możemy zobaczyć prezentację fabryki, w której produkowany jest super samochód Czinger 21C. Większość jego elementów konstrukcyjnych wykonanych jest z aluminium (a część również z tytanu) i powstaje w procesie druku 3D. W filmie możemy zobaczyć również farmę drukarek 3D, na której te elementy są produkowane.

Miejsce 2 – Jak druk 3D zmienia świat?

Liczba wyświetleń: 893 073

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał z dokumentalnego cyklu Vice emitowanego przez HBO. W tym odcinku poruszane są zagadnienia związane z biodrukiem 3D w kontekście wytwarzania ludzkich tkanek oraz narządów.

Miejsce 1 – Druk 3D postaci z kreskówki

Liczba wyświetleń: 2 470 288

Czas na YouTube: 1 tydzień

Filmik z zupełnie innej beczki. Kompilacja kreskówek Pencilmate, w której w jednym z odcinków, główny bohater zostaje wydrukowany w 3D na drukarce… 2D.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments