CadXpert i GM System zapraszają na szkolenia online z projektowania i drukowania 3D

Kategoria: CADXPERT Informacje branżowe 17 kw. 2020

Krakowska firma CadXpert oraz GM System ogłosiły nawiązanie merytorycznej współpracy, której owocem jest cykl webinarów na temat projektowania do druku 3D. Pierwsze bezpłatne szkolenie online odbędzie się 29 kwietnia i będzie wprowadzeniem w tematykę modelowania 3D w NX CAD oraz produkcji addytywnej w różnych technologiach.

GM System to czołowy polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemens. Firma zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem wiodących na rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PLM (NX, Solid Edge, Simcenter, Femap, STAR CCM+, Teamcenter).

Druk 3D nie może obyć się bez poprawnie zaprojektowanego modelu CAD, dlatego postanowiliśmy połączyć siły i przygotować cykl webinarów oraz warsztatów poświęconych projektowaniu 3D i drukowaniu 3DMichał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu w CadXpert

Oprogramowanie NX CAD stworzone przez firmę Siemens PLM to jeden z najpopularniejszych systemów do przemysłowego modelowania 3D. Dzięki specjalistycznym modułom użytkownik może dopasować funkcjonalność do własnych potrzeb. Oprogramowanie posiada narzędzia do projektowania zaawansowanych kształtów i optymalizacji modelu do druku 3D. Dzięki takim funkcjom możemy efektywnie przeprowadzić konwergencję modelu „tradycyjnego” na kształt „bioniczny”, a następnie przekazać model do produkcji addytywnej na drukarce 3D. W ten sposób powstają ergonomiczne narzędzia i lżejsze części, które jednocześnie pozwalają oszczędzać na materiale potrzebnym do druku 3D.

Zapraszamy na cykl szkoleń online, a w przyszłości również warsztatów stacjonarnych, na których zaprezentujemy proces projektowania i drukowania 3D. Cykl webinarów podzieliliśmy na trzy tematy, by w przystępny sposób przekazać kompleksową wiedzę. Opowiemy kolejno o narzędziach NX CAD przydatnych w modelowaniu pod druk 3D oraz o tym, jak dobrać właściwą technologię przyrostową, a następnie o dobrych praktykach projektowania do druku z termoplastów i żywic fotopolimerowych. Za każdym razem będziemy chcieli pokazać, jak usprawniać procesy wytwórcze z użyciem nowych technologii, co zrobić, by oszczędzać na produkcji i jak wytwarzać funkcjonalne częściMichał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu w CadXpert

Pierwszy webinar „Projektowanie w NX do druku 3D. Jak modelować i na czym drukować?” odbędzie się 29 kwietnia w środę o godz. 11:00. Udział jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie CadXpert.

Tematy kolejnych spotkań to:

  • „Projektowanie w NX do druku 3D z termoplastów (FDM)”
  • „Projektowanie w NX do druku 3D z żywic fotopolimerowych (LFS, PolyJet)”

Więcej szczegółów uzyskamy na stronie cadxpert.pl oraz gmsystem.pl.

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments