Paryski szpital instaluje 60 drukarek 3D Stratasys do walki z COVID-19

Kategoria: Druk 3D w medycynie 09 kw. 2020

Szpital Uniwersytecki w Paryżu zainstalował właśnie flotę 60 przemysłowych drukarek 3D firmy Stratasys, które wykorzystywać będzie do walki ze skutkami zarażeń COVID-19. Ich głównym przeznaczeniem będzie produkcja środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

60 drukarek 3D z serii F123 dostarczonych zostało przez francuskiego dystrybutora Stratasys, firmę CADvision. W całej tej sytuacji największe wrażenie robi fakt, że zamówienie złożone zostało 31 marca, a następnego dnia nastąpiła instalacja urządzeń w obiekcie o powierzchni 150 m2.. Podstawowym zadaniem farmy drukarek 3D będzie produkcja przyłbic, masek, elektrycznych pomp strzykawkowych, sprzętu do intubacji oraz zaworów do respiratorów.

Jak nietrudno się domyślić tak duża ilość nowych urządzeń nie może zostać z dnia na dzień obsłużona przez jakiegokolwiek, nawet najlepiej wykwalifikowanego pracownika zatrudnionego w szpitalu. Z tego też względu wielkoskalowa produkcja będzie obsługiwana przy współpracy z firmą Bone3D, która posiada duże doświadczenie w sektorze druku 3D dla medycyny. Zapewnią oni wykwalifikowanych inżynierów, którzy zajmą się wdrażaniem oraz obsługą całej floty.

Wsparcie w sfinalizowaniu tak dużego zamówienia uzyskano od Grupy Kering, a w całym projekcie bierze udział również wielu inżynierów lekarzy oraz przedsiębiorców. Szpital uruchomił również specjalną platformę 3dcovid.org, przez którą okoliczne szpitale mogą zgłaszać zapotrzebowanie na wymagany sprzęt, który można wydrukować w 3D.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments