Miele udostępnia projekty 3D akcesoriów do sprzętu AGD

Kategoria: Projekty 3D 17 maj 2020

Niemiecki producent wysokiej klasy sprzętu AGD, firma Miele, przygotowała projekty akcesoriów, które każdy posiadacz wyprodukowanego przez niego sprzętu może samodzielnie wydrukować przy pomocy dowolnej drukarki 3D.  Wszystkie modele można pobrać z portalu Thingiverse.

Miele posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów konsumenckich, takich jak lodówki, odkurzacze, kuchenki, pralki, suszarki, zmywarki, ekspresy do kawy oraz wiele innych. W minionym roku jej przychody przekroczyły 4 mld EUR co czyni z tej firmy jednego z największych na świecie producentów tego typu sprzętu.

Jakiś czas temu firma uruchomiła inicjatywę „Miele 3D4U”, która polega na darmowej dystrybucji projektów do druku 3D, akcesoriów do sprzętów gospodarstwa domowego. Na stronie producenta, każdy klient może znaleźć specjalnie przygotowane linki przekierowującego go do plików rozszerzeń przygotowanych dla modelu urządzenia, w którego posiadanie wszedł.

W chwili obecnej w repozytorium znajduje się dziesięć projektów, pośród których znajdziemy akcesoria do różnego typu urządzeń od Miele. Część z nich jest dosyć zabawna, jak chociażby przystawka do odkurzacza do puszczania baniek mydlanych, a część rozszerza możliwości danego urządzenia o bardzo przydatne funkcje. Pośród nich znajdziemy między innymi:

  • Micro Handle – przejściówka do rury od odkurzacza, dzięki której podepniemy do niej zestaw końcówek do odkurzania precyzyjnego.
  • Flexi Nozzle – zestaw końcówek precyzyjnych, które podłączymy do wspomnianej powyżej przejściówki.
  • Mono Bracket – pozwala na podpięcie do końca rury od odkurzacza innego akcesorium, które warto mieć pod ręką podczas sprzątania.
  • Valuables Separator – precyzyjna końcówka do odkurzania szuflad.
  • Motif Dispenser – przybornik do posypywania pianki na kawie według określonego wzoru.
  • Coffee Clip – klips do zamykania otwartego opakowania kawy z wygodnym dozownikiem do jej nasypywania.
  • Borehole Cleaning Aid – końcówka do odkurzacza, która zapobiega rozsypywaniu gruzu podczas wiercenia w ścianach.
  • Twin Adapter – akcesorium pozwalające na podłączenie dwóch rur do jednego odkurzacza.

Ciekawostką jest fakt, że Miele nie umieszcza plików na swoich serwerach, a jedynie linkuje do projektów umieszczonych na Thingiverse. Jest to zapewne sposób na zwiększenie zasięgu oraz większej widoczności, za sprawą dużej popularności tego serwisu.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments