Roboze 3D Parts – usługa druku 3D z wysokowydajnych filamentów

Kategoria: Programy i strony www Przemysłowe drukarki 3D 24 maj 2020

Włoski producent drukarek 3D oraz filamentów specjalnych, firma Roboze, uruchomiła długo wyczekiwaną sieć świadczącą usługi druku 3D, elementów przeznaczonych do ekstremalnych zastosowań. Roboze 3D Parts to sieć warsztatów wyposażonych w przemysłowe drukarki 3D ARGO, przystosowanych do druku 3D z wszelkiego rodzaju wysokowydajnych filamentów.

ROBOZE specjalizuje się przede wszystkim w wysokotemperaturowych materiałach oraz drukarkach 3D, które przeznaczone są dla potrzeb przemysłu. Pośród tych tworzyw przeważają przede wszystkim PEEK oraz ULTEM, a ich flagowym urządzeniem są drukarki 3D z serii ARGO, dla których praca z tego typu tworzywami nie stanowi żadnego wyzwania.

Pośród tych tworzyw warto wymienić chociażby:

  • Carbon PEEK – mieszanka wysokotemperaturowego PEEK z pociętym włóknem węglowym, pozwalająca na wytwarzanie części, które mają wysoką odporność na ciepło, a zarazem są bardzo wytrzymałe.
  • PEEK – materiał wysokotemperaturowy.
  • EXTEM AMHH811F – materiał ognioodporny, opracowany wspólnie z firmą SABIC.
  • ULTEM 9085 – materiał, który dość często wykorzystuje się w lotnictwie, jest odporny na wysokie temperatury oraz niezwykle wytrzymały mechanicznie.
  • Carbon PA – poliamid wzmocniony 20% domieszką pociętego włókna węglowego.

Usługa przeznaczona jest oczywiście dla firm, które albo nie posiadają żadnej drukarki 3D, albo ich drukarka nie ma możliwości pracy z filamentami wysokowydajnymi. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, kiedy nasze zapotrzebowanie na tego typu elementy jest sporadyczne. W przeciwnym wypadku lepiej jest oczywiście zaopatrzyć się w tego typu urządzenie.

Szczególnie ciekawym aspektem usług druku 3D od Roboze jest fakt, że jest to sieć rozporoszona po całym świecie, bazująca na klientach firmy, którzy posiadają w swoim parku maszynowym drukarki 3D z serii ARGO. Oznacza to, że stając się posiadaczem takiego urządzenia, nabywamy jednocześnie możliwość „dorobienia sobie” poprzez przyłączenie się do sieci Roboze 3D Parts.

Strategia Roboze wydaje się być spójna i sensowna. Z jednej strony umożliwia obecnym klientom świadczenie usług z zakresu druku 3D, z drugiej pozwala większej liczbie klientów przetestować modele z bardziej wytrzymałych materiałów, co w efekcie może również zachęcić ich do zakupu drukarki 3D w przyszłości.

Zamówić wydruk 3D lub zostać partnerem Roboze można poprzez specjalnie przygotowany serwis internetowy.

Źródło: www.fabbaloo.com, www.3dparts.roboze.com

 

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Hrymniak
Michał Hrymniak
2 lat temu

Szanowny Panie Fanie gier :),

Dwie uwagi mam:
1. tytuł artykułu: Roboze 3D Parts – usługa druku 3D z wysokowydajnych filamentów. W treści artykułu już są poprawne tłumaczenia : “high performance” – materiały wysokotemperaturowe.
2. ULTEM 9085 jest stosowany w lotnictwie gdyż posiada odpowiednie dopuszczenia. Za chwilę pojawi się FR PA6CF który także coś podobnego powinien zdobyć.

Tak trzymać :)