TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – kwiecień ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 07 maj 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików kwietnia 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Baby Yoda z długopisu 3D

Liczba wyświetleń: 354 377

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik przedstawiający reakcję osób w nim występujących na kilka wykonanych przy pomocy długopisu 3D projektów. Jednym powstających modeli jest między innymi Groot oraz Baby Yoda.

Miejsce 4 – gokart z drukowanych w 3D gigantycznych klocków LEGO

Liczba wyświetleń: 439 682

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor materiału przygotowuje w nim projekt gokarta, który wykonuje z drukowanych w 3D gigantycznych klocków LEGO. Jest to trzecia, a zarazem największa iteracja, która swoim rozmiarem przystosowana jest do użytku nie tylko przez dziecko, ale również dorosłego człowieka. W kolejnym odcinku zobaczymy jak gokart spisuje się w czasie jazdy.

Miejsce 3 – test drukowanych w 3D pułapek na myszy

Liczba wyświetleń: 471 011

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik dla widzów o mocnych nerwach, ale z bardzo ciekawą fabułą i zaskakującym zakończeniem. Jego autor testuje pięć drukowanych w 3D pułapek na myszy, ustawiając je na kilka nocy w stodole i obserwując przy pomocy kamery.

Miejsce 2 – 12-latek drukujący przyłbice dla szpitali

Liczba wyświetleń: 479 174

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał informacyjny o walce z koronawirusem, którego jednym z bohaterów jest dwunastolatek drukujący przyłbice dla personelu medycznego. W filmie możemy zobaczyć również firmę, która rozpoczęła produkcję śnieżnych kul z… papierem toaletowym w środku.

Miejsce 1 – 300 przyłbic dziennie na 30 drukarkach 3D

Liczba wyświetleń: 1 536 285

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Kolejny materiał z przyłbicami w roli głównej. Reportaż prezentuje zorganizowaną akcję społeczności skupionej wokół drukarek 3D, która w krótkim czasie złożyła 30 drukarek 3D, dostarczonych przez Prusę i rozpoczęła masową produkcję 300 przyłbic dziennie.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments