WASP prezentuje nową drukarkę 3D do betonu

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 19 maj 2020

Włoski producent przemysłowych drukarek 3D, działających w układzie kinematycznym typu delta, rozszerzył swoją ofertę o nowe urządzenie przeznaczone przede wszystkim dla potrzeb architektonicznych. Delta WASP 3MT Concrete to drukarka 3D do betonu.

Wnioski jakie można wysnuć z nazwy urządzenia są słuszne i w pełni uzsadanione. Delta WASP 3MT Concrete to urządzenie do druku 3D z zaprawy betonowej w układzie delta. Jej obszar roboczy, który zawiera się w przestrzeni walca o średnicy podstawy wynoszącej 1000 mm oraz tworzącej 1000 mm nie pozwoli nam jednak na wydrukowanie domu. Przeznaczeniem tego modelu jest wytwarzanie różnego rodzaju mebli, ozdób lub betonowych produktów modułowych.

W wersji standardowej 3MT Concrete dostarczana jest z wytłaczarką ślimakową LDM WASP Extruder XXL, której zakres średnic dyszy wynosi od 8 mm do 30 mm. Pozwala to na szybkie wykonywanie większych obiektów o nieco mniejszej dokładności. Ekstruder ten pozwala drukować z zaprawy o maksymalnej wielkości cząsteczek, wynoszącej 1 mm, takiej jak na przykład beton zbrojony włóknem, beton spieniony, glina, porcelana oraz mieszanki ziemne z włóknami naturalnymi.

Do urządzenia można zamontować również mniejszą wytłaczarkę LDM WASP Extruder XL, która lepiej sprawdzi się do wykonywania elementów mniejszych i nieco bardziej precyzyjnych. W tej opcji średnica dyszy wynosi od 4 mm do 8 mm.

Wersja podstawowa Delta WASP 3MT Concrete z ekstruderem XXL wyceniona została na 54 850 EUR. W tej cenie otrzymamy dodatkowo 80-litrową pompę do zaprawy, zestaw plastikowych dyszy stożkowych, 5 metrów rurki, metalową obudowę bezpieczeństwa oraz platformę roboczą wykonaną z MDF, którą można łatwo przewozić przy pomocy wózka widłowego.

Urządzenie wyposażono również w komunikację USB i WiFi, a postępy pracy możemy obserwować zdalnie, przy pomocy zestawu kamer monitorujących.

Źródło: www.3dprinting.comwww.3dwasp.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments