Nowy cykl szkoleń oraz webinarów organizowanych przez 3D with me

Kategoria: Informacje branżowe SEB-COMP 15 cze 2020

Już od 25 czerwca 3d with me startuje z kolejnym cyklem szkoleń online. W ofercie znajdziemy szkolenia z druku 3D dla dorosłych i młodzieży. Tym razem do kursów z druku 3D dochodzi nowość – podstawy grafiki 3D w darmowym programie Blender 2.8! Program poza klasycznym modelowaniem poligonalnym oferuje rozbudowane narzędzia rzeźbienia, malowania tekstur czy renderingu animacji.

Obszerne opisy wszystkich dostępnych kursów można znaleźć na stronie na tej stronie.

Zanim jednak ruszą kursy, już w tym tygodniu, 3d with me zaprasza na darmowe webinary na swoim nowym kanale na Youtube. Omawiane tematy zakładają zarówno druk 3D jak i program Blender oraz, co najważniejsze, ich połączenie – czyli tworzenie modeli do druku 3D w Blenderze!

Najbliższe webinary:

17 czerwca

18:00 – 19:00 – Blender 2.8 – tworzenie figurki do druku 3D

Rzeźbienie cyfrowe na żywo, przygotowanie modelu do druku 3D, export z Blendera do STL i bonus – import i edycja ściągniętych modeli STL

https://youtu.be/d1eViv-oMgo

18 czerwca

18:00 – 19:00 – Wprowadzenie do druku 3D

Najważniejsze pojęcia druku 3D, skąd brać modele do druku 3D, jakie są dostepne programy do modelowania, jaką drukarkę wybrać do swoich potrzeb (podział na hobby, prosumer i przemysłowe)

https://youtu.be/J4UVuEpOI9I

22 czerwca

18:00 – 19:00 – Blender 2.8 – prezentacja modelu 3D

Ustawienie sceny z modelem przygotowanym na poprzednim webinarze, oświetlenie modelu do prezentacji, animacja obracającego się 360° modelu i zapis do pliku GIF

https://youtu.be/MwOw-fSXhCU

Na najbliższe miesiące 3d with me planuje kolejne webinary prezentujące druk 3D oraz programy do projektowania i tworzenia modeli 3D jak Tinkercad, Fusion 360, Blender 2.8 czy Zbrush Core Mini. W sierpniu natomiast pojawi się kontynuacja regularnych kursów, co za tym idzie grupy dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments