Photocentric i BASF wprowadzają nową linię specjalistycznych żywic fotopolimerowych

Kategoria: filaments4U Materiały do druku 3D 18 sie 2020

Firma Photocentric, innowator branży żywic fotopolimerowych oraz jeden z najpopularniejszych producentów drukarek 3D, które do naświetlania żywicy wykorzystują ekrany LCD, ogłosiła wprowadzenie do oferty nowej linii specjalistycznych żywic fotopolimerowych. Materiały te powstaną we współpracy z Forward AM, marką zależną BASF, z którą Photocentric współpracuje od kilku lat.

BASF, poprzez swoją firmę zależną Forward AM, zacieśnia rozpoczętą w 2018 roku współpracę z brytyjską firmą Photocentric, która od kilku lat skupia się na dynamicznym rozwoju swojego działu związanego z drukiem 3D. Efektem tej współpracy ma być wprowadzenie na rynek nowego portfolio zaawansowanych materiałów do druku 3D, przystosowanych dla technologii Daylight. Nowe żywice będą oferowane pod marką „Ultracur3D Powered by Photocentric”.

W nowej linii produktów, na samym początku jej istnienia, ma pojawić się 10 różnych materiałów, ale liczba ta ma się sukcesywnie powiększać. Pierwszym tworzywem, które pojawia się w ofercie jest Ultracur3D EPD 1006. Żywica ta ma zapewnić wysoką jakość wydruków 3D przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Jak wspomniałem we wstępie wszystkie nowe materiały opracowywane są dla technologii Daylight, a więc ich kompatybilność ograniczy się do zastosowania z drukarkami 3D z serii Liquid Crystal. Obecnie ich oferta obejmuje urządzania, które ze względu na swoją precyzję oraz gabaryty, znajdują zastosowanie zarówno w jubilerstwie, stomatologii jak i inżynierii czy motoryzacji. Nowa seria ma umożliwić posiadaczom tych drukarek 3D możliwość masowej produkcji dla jeszcze szerszego zakresu zastosowań.

Poszerzenie współpracy z firmą BASF to kolejny duży krok w rozwoju firmy Photocentric. Przypomnijmy, że wcześniej tego roku ogłosiła ona porozumienie z rządem brytyjskim, na mocy którego ma dostarczyć lokalnej służbie zdrowia ponad 7,6 miliona przyłbic, które wykonuje na własnych drukarkach 3D. Dla tej potrzeby, w zaledwie kilka dni, uruchomiono, liczącą kilkadziesiąt sztuk, farmę wielkogabarytowych drukarek 3D LC Magna.

Dystrybutorem produktów Photocentric na rynku polskim jest marka filaments4U.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments