T3D zapowiada superszybką drukarkę 3D, działającą w technologii UV LCD

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 14 sie 2020

Mająca swoją siedzibę na Tajwanie, firma T3D, zapowiedziała wprowadzenie na rynek modelu swojej drugiej fotopolimerowej drukarki 3D. High-Speed, jak sama nazwa wskazuje, ma oferować oszałamiającą prędkość druku na poziomie 10 cm na godzinę.

Firma T3D jest marką stosunkowo młodą (powstała w 2017 roku), ale za sprawą swojej pierwszej drukarki 3D, kojarzyć może ją praktycznie każdy. Konstrukcja ta była tym, czego nigdy nie doczekaliśmy się od Kickstarterowego ONO, czyli drukarką 3D, która do utwardzania żywicy fotopolimerowej wykorzystywała ekran dowolnego smartfona lub tabletu.

Emitowane przez tego typu źródła światła różnią się od klasycznego światła UV, dlatego też T3D zmuszona była stworzyć do tej konstrukcji własne żywice. Z racji tego, że w portfolio Tajwańczyków, poza produkcją drukarek 3D oraz oprogramowania do nich, znajduje się również produkcja żywic, nie było to dla nich większym problemem. Oferowane przez nich materiały wyróżniały się charakterystycznymi, cukierkowymi kolorami.

Smartfonowa drukarka 3D bazowała na specjalnej aplikacji oraz wielu gotowych do pobrania projektach w chmurze. Telefon umieszczany był w specjalnym miejscu pod kuwetą, a resztą zajmował się specjalnie opracowany algorytm, wyświetlając poszczególne warstwy przez predefiniowany czas, wymagany do utwardzenia żywicy.

Nowe dzieło T3D to już klasyczna konstrukcja drukarki 3D typu UV LCD, bazująca na popularnym ekranie LCD, z pikselem w rozmiarze 47 mikrometrów. Od pozostałych tego typu urządzeń, których na rynku jest obecnie cała masa, ma wyróżniać go parametr, który definiuje również nazwę urządzenia. Mowa o prędkości druku 3D, która według producenta, ma wynosić aż 10 cm przyrostu modelu na wysokość w czasie zaledwie jednej godziny.

Drukarka 3D T3D High-Speed ma zadebiutować na targach Taiwan Inntech Expo, które odbędą się w dniach 24-26 września 2020 roku.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments