Anycubic prezentuje cztery nowe wersje drukarki 3D Photon

Kategoria: Amatorskie drukarki 3D 03 wrz 2020

Chiński producent niskobudżetowych drukarek 3D, firma Anycubic, z okazji pięciolecia swojego istnienia, zaprezentowała cztery nowe fotopolimerowe drukarki 3D. Wszystkie należą do bazującej na technologii UV LCD serii Photon i przeznaczone są przede wszystkim dla hobbystów oraz użytkowników szukających taniego druku 3D z żywic.

Wspomnianej premierze towarzyszy również urodzinowa wyprzedaż pozostałych urządzeń od Anycubic, dostępna zarówno na stronie producenta, jak również w serwisie Aliexpress. Wydarzenie to ma być formą podziękowania za pięcioletnie wsparcie dotychczasowych klientów firmy.

Anycubic Mono, Mono SE, Mono X

Trzy z pośród czterech nowych drukarek 3D należą do podserii Mono, czyli budżetowej edycji klasycznego Photona, charakteryzującego się monochromatycznym ekranem LCD oraz bardzo dużymi prędkościami druku 3D. Model podstawowy wyposażony będzie w obszar roboczy na poziomie 130 x 80 x 165 mm oraz ekran o rozdzielczości 2K. Minimalny czas naświetlania warstwy wynosić będzie 1,5 sekundy.

Wersja Mono SE posiada takie same parametry obszaru roboczego jak Mono, ale wyposażono ją dodatkowo w filtr węglowy oraz dwa wentylatory, które przyczynić się mają do zmniejszenia emisji zapachu żywicy podczas procesu drukowania. W tym modelu wykorzystano również nieco lepszą matrycę UV, dzięki której czas naświetlania jednej warstwy skrócimy do 1 sekundy, co pozwoli na druk 3D z prędkością przyrostu modelu na poziomie 80 mm/h.

Uzupełnieniem trio Mono jest model X. Urządzenie to charakteryzuje się obszarem roboczym na poziomie 192 x 120 x 245 mm oraz prędkością druku wynoszącą 60 mm/s. Wykorzystano w nim monochromatyczny ekran LCD o rozdzielczości 4K oraz przekątnej 8,9”.

Photon X

Photon X to kolejna drukarka 3D o dużym obszarze roboczym, która łączy ten parametr z modelem Mono X. Różnicą pomiędzy obiema matrycami jest jednak to, że wersja z Photona X nie jest monochromatyczna. Urządzenie umożliwia jednak zastosowanie 16-krotnego antyaliasingu, co ma przyczynić się do jeszcze lepszego wykończenia powierzchni drukowanych modeli.

Wszystkie nowe modele dostępne są obecnie w ograniczonej ilościowo przedsprzedaży, w promocyjnych cenach. Użytkownicy mogą tym samym kupić 2000 sztuk modelu Mono w cenie 209$, 1000 sztuk modelu Mono SE w cenie 319$, 1000 sztuk modelu Mono X w cenie 539$ oraz 1000 sztuk modelu Photon X w cenie 419$.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments