Keystone oraz Henkel nawiązują współpracę w zakresie rozwoju żywic stomatologicznych

Kategoria: Materiały do druku 3D Materiały do druku 3D Stomatologia 28 wrz 2020

Firma Keystone, jeden z potentatów w zakresie dostarczania rozwiązań dla branży stomatologicznej, w tym profesjonalnych żywic fotopolimerowych, nawiązała współpracę z firmą Henkel, wiodącym dostawcą zaawansowanych materiałów oraz usług dla potrzeb wytwarzania przyrostowego. Głównym celem tej kooperacji ma być rozwój oraz komercjalizacja wysokowydajnych rozwiązań dla potrzeb stomatologii.

Według najnowszego raportu firmy konsultingowej QY Research, do końca 2025 roku, rynek druku 3D dla branży stomatologicznej ma osiągnąć wartość 930 mln dolarów. Inaczej mówiąc szacuje się, że będzie on rósł w tempie około 17% rocznie. W celu skorzystania z możliwości jakie stwarza tak dynamiczny rozwój rynku firma Henkel zdecydowała się na współpracę z Keystone Industries, w zakresie opracowywania nowych rozwiązań dla tej branży.

Keystone to amerykańska firma stomatologiczna, która może pochwalić się ponad stuletnim doświadczeniem. Poza dostarczaniem profesjonalnego sprzętu oraz rozwiązań oferuje również szereg profesjonalnych żywic fotopolimerowych, które cieszą się uznaniem praktycznie na całym świecie.

Firmę Henkel z kolei kojarzy zapewne każdy z nas, chociażby z produkcji środków chemicznych dla gospodarstw domowych. Poza tym jest ona między innymi wiodącym dostawcą zaawansowanych materiałów oraz usług z zakresu wytwarzania przyrostowego, która opracowuje oraz komercjalizuje swoje nowatorskie rozwiązania pod marką Loctite.

Ze względu na fakt, że sektor stomatologiczny jest jednym z pierwszych, który od zwykłego prototypowania przeszedł do komercjalizacji części drukowanych, Henkel zainteresował się dodaniem aplikacji stomatologicznych do swojego portfolio. Współpraca z Keystone oznacza więc dla niej możliwość skorzystania z bardzo bogatego, stuletniego doświadczenia firmy i szybsze wdrożenie w realia nowego rynku, podczas gdy dla amerykanów jest to możliwość na przeskalowanie działalności i odskoczenie konkurencji.

Partnerstwo producentów ma polegać między innymi na połączeniu marek KeyPrint oraz Loctite, które przełoży się na powstawanie produktów łączących najlepsze cechy obu tych znanych linii produktów.

Źródło: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments