TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – sierpień ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 09 wrz 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików sierpnia 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Nowy benchmark do testowania drukarek 3D

Liczba wyświetleń: 137 738

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Użytkownik kanału SunShine prezentuje oraz omawia zaprojektowany przez siebie model silnika trzycylindrowego, który powinien według niego zastąpić wysłużony 3D Benchy w testowaniu wszelkiego rodzaju drukarek 3D.

Miejsce 4 – jak zepsuć drukarkę 3D za 38 000 $

Liczba wyświetleń: 148 532

Czas na YouTube: 2 tygodnie

3D Printing Nerd opowiada, jak został właścicielem ogromnej drukarki 3D o obszarze roboczym 1 x 1 x 0,7 m oraz wartości 38 000 $. Na materiale możemy zobaczyć proces dostarczenia urządzenia oraz jego montaż i konfigurację. Niestety jeden z pierwszych wydruków 3D przyczynił się do uszkodzenia ogromnej tafli szkła, umieszczonej na platformie roboczej.

Miejsce 3 – cięcie stali przy pomocy wydrukowanej w 3D frezarki CNC

Liczba wyświetleń: 189 559

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Jeden ze stałych bywalców naszego comiesięcznego zestawienia oraz fan wielkogabarytowych drukarek 3D, Ivan Miranda, prezentuje wykonaną przez siebie wielkogabarytową frezarkę CNC, w której większość elementów konstrukcyjnych zostało wydrukowanych w 3D. Kluczowym testem urządzania była próba cięcia stalowej blachy o grubości 1,5 mm.

Miejsce 2 – jak wykonać replikę samego siebie na drukarce 3D

Liczba wyświetleń: 229 549

Czas na YouTube: 1 tydzień

Luźna wariacja na temat wykonania kopii samego siebie przy pomocy drukarki 3D oraz wykorzystanie jej do… szpiegowania swoich pracowników.

Miejsce 1 – łódź turbinowa Tesli z wirnikiem Lily

Liczba wyświetleń: 250 220

Czas na YouTube: 1 tydzień

Eksperyment polegający na zbudowaniu drukowanej w 3D łodzi, napędzanej przy pomocy silnika bazującego na połączeniu turbiny Tesli oraz wirnika Lily. Całość napędzana jest przy pomocy sprężonego w butelkach po napojach powietrza.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments