CadXpert organizuje warsztaty z obsługi drukarki 3D w technologii SLA/LFS

Kategoria: CADXPERT Informacje branżowe 07 paź 2020

Krakowski CadXpert zaprasza na warsztaty z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 3, które odbędą się 15 października 2020 r. Podczas szkolenia każdy uczestnik będzie mógł przygotować i wydrukować własny model. Warsztaty odbywają się w siedzibie firmy przy ul. Ciepłowniczej 23.

Jak wygląda obsługa drukarki 3D drukującej z żywic fotopolimerowych? Jak dobrać materiał do wybranej aplikacji? Jak poprawnie przygotować obiekt w oprogramowaniu drukarki? Tego i znacznie więcej będzie można dowiedzieć się na warsztatach z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 3.

Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie miał możliwość przygotowania do druku 3D własnego modelu. Ze względu na czas druku gotowe modele będą wysyłane kurierem po szkoleniu.

Dostępne terminy szkoleń w 2020 roku:

  • 15 października
  • 17 listopada
  • 17 grudnia

Koszt szkolenia: 200 zł brutto

Miejsce: Kraków, ul. Ciepłownicza 23, siedziba firmy CadXpert

Warsztaty odbywają się w kilkuosobowych grupach z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. W związku z tym liczba miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonywać tutaj.

Drukarka 3D Formlabs Form 3 to urządzenie do druku z żywic fotopolimerowych. Drukarka wykorzystuje technologię Low Force Stereolithography (LFS), która jest pochodną metody SLA. Polega na utwardzaniu żywicy warstwa po warstwie wiązką lasera o plamce wielkości 85 mikrometrów. Wysokość warstw budowanego obiektu może wynosić od 25 do 300 mikrometrów w zależności od potrzeb użytkownika.

Dzięki zastosowaniu elastycznej kuwety na drukowany obiekt działają mniejsze siły, co gwarantuje jeszcze większą niezawodność, powtarzalność i dokładność wymiarową. Obszar roboczy maszyny wynosi 145 × 145 × 185 mm. Drukarka obsługuje materiały sztywne i wytrzymałe, elastyczne, odlewnicze, a także biokompatybilne.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments