Kywoo 3D Tycoon – drukarka 3D DIY Pro z kampanią na Kickstarterze

Kategoria: Amatorskie drukarki 3D 25 paź 2020

Chociaż w ostatnim czasie na Kickstarterze pojawia się coraz mniej drukarek 3D, to nie oznacza że nie ma ich wcale. Od czasu do czasu pojawia się bowiem jakaś ciekawa, tego typu kampania. Kilka dni temu na tym popularnym portalu crowdfundingowym zadebiutowała chociażby drukarka 3D Tycoon, określana przez jej twórców, firmę Kywoo, jako urządzenie DIY Pro.

Kywoo to młoda firma zajmująca się projektowaniem oraz produkcją drukarek 3D. Pomimo, że w opisie kampanii widnieje informacja o lokalizacji w Los Angeles, to w opisie firmy znajdziemy zapis, mówiący o tym, że jej centrum badawcze znajduje się w Shenzen. Warto też wspomnieć, że omawiana dzisiaj kampania jest dla tej firmy pierwszym tego typu przedsięwzięciem.

Tycoon nie wyróżnia się niczym szczególnym pośród innych tego typu drukarek 3D. Oś X wyposażona została w prowadnicę liniowa z wózkiem, oś Z to dwa wałki liniowe oraz dwie śruby napędzające, a oś Y zbudowana została na klasycznych wałkach liniowych. Solidności nie można natomiast odmówić konstrukcji ramy. Wizualnie też prezentuje się dość ciekawie, chociażby ze względu na zastosowaną osłonę w kolorze żółtym, pod którą skrywa się zasilacz drukarki 3D.

Podobnie jak wiele współczesnych konstrukcji, Tycoon wyposażono w kilka ciekawych funkcji. Pośród nich wspomnieć warto o pełnokolorowym panelu dotykowym z intuicyjnym interfejsem użytkownika, regulowanym uchwycie na szpulę z filamentem, automatycznym poziomowaniu odległości głowicy od platformy roboczej oraz czujniku braku filamentu.

Urządzenie sprzedawane jest jako zestaw DIY, ale jego złożenie ogranicza się praktycznie do połączenia ze sobą dwóch głównych elementów konstrukcyjnych oraz dodania do nich kilku drobniejszych części. Poza wersją podstawową Tycoon dostępna jest również wersja powiększona Tycoon Max.

Specyfikacja techniczna:

  • obszar roboczy Tycoon (XYZ): 240 x 240 x 240 mm
  • obszar roboczy Tycoon Max (XYZ): 300 x 300 x 240 mm
  • średnica dyszy: 0.4 mm
  • grubość warstwy: od 0.1 mm do 0.4 mm
  • precyzja: ±0.1 mm
  • maksymalna temperature platformy roboczej: 110 °C
  • maksymalna temperature głowicy drukującej: 260 °C
  • maksymalna predkosć druku 3D: 180 mm/s
  • oprogramowanie: Cura, Repetier, Simplify3d

Aktualna najniższa cena, za którą można kupić drukarkę 3D Tycoon to 279 USD, podczas gdy za wersję Tycon Max wyłożyć trzeba 369 USD. Do końca kampanii pozostało jeszcze 27 dni, a na liczniku zbiórki znajduje się obecnie nieco ponad 19 000 USD z zakładanych 30 000 USD.

Źródło: www.kickstarter.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments