PostProcess prezentuje rozwiązanie DEMI 4000TM

Kategoria: Awexim Informacje branżowe 26 paź 2020

PostProcess Technologies Inc. to pierwszy i jedyny światowy dostawca zautomatyzowanych i inteligentnych rozwiązań dla przemysłowego postprocessingu wydruków 3D. Firma właśnie zaprezentowała DEMI 4000™, największe rozwiązanie w swojej ofercie zautomatyzowanych, inteligentnych rozwiązań do usuwania resztek żywicy z wydruków SLA.

DEMI 4000 wykorzystuje sprawdzoną technologię zanurzeniową PostProcess do konsekwentnego, bezdotykowego usuwania żywicy w przypadku wydruku o dużych rozmiarach lub dużych ilości detali o mniejszych rozmiarach. To rozwiązanie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na przemysłowe, oparte na automatycznym sterowaniu, urządzenia dla wykańczania powierzchni wysokonakładowych serii wydruków z żywicy. DEMI 4000 spełnia wymagania dotyczące stałych, krótkich czasów cykli obróbczych, wyjątkowej trwałości chemicznej i funkcji bezpieczeństwa, dostępnymi dotychczas w maszynach PostProcess.

DEMI 4000TM

Nową maszynę DEMI 4000 oparto na autorskim oprogramowaniu AUTOMAT3D® firmy PostProcess. Maszyna działa w oparciu o opatentowaną technologię Submersed Vortex Cavitation (SVC). Technologia ta wykorzystuje zaawansowaną ultrasonikę, schematyczne pompowanie wirowe oraz zmienny przepływ ciepła i płynów, co w połączeniu z opatentowanymi substratami chemicznymi prowadzi do perfekcyjnego usuwania pozostałej żywicy. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi oprogramowania operatorzy będą mogli korzystać z zaprogramowanych receptur obróbczych, jak również tworzyć własne schematy, aby produkować części końcowe zgodnie z ich indywidualnymi wytycznymi.

DEMI 4000 produkcji PostProcess

Składniki chemiczne

Wraz z nowym systemem oferowany jest kompleksowy zestaw odczynników chemicznych dla różnych typów żywic. W skład pakietu wchodzą substancje także do specjalistycznych zastosowań, takich jak żywice ceramiczne i żywice wysokotemperaturowe. Produkty chemiczne PostProcess oferują niezrównaną trwałość i żywotność użytkową, wyższą niż jakakolwiek inna chemia na rynku. Niedawno wprowadzony na rynek produkt PLM-403 firmy PostProcess oferuje sześciokrotnie dłuższą żywotność w stosunku do powszechnie stosowanegp IPA, co skutkuje rzadszymi wymianami chemikaliów, krótszymi przestojami maszyn i bezpieczniejszym środowiskiem pracy z wykorzystaniem ekologicznych elementów składowych.

Komora robocza

Innowacyjny, regulowany i ergonomiczny system podnoszenia DEMI 4000 pozwala użytkownikom na jednoczesne przetwarzanie wielu tacek na różnych wysokościach i szerokościach, zapewniając optymalną łatwość obsługi. Ten system podnośnikowy, w całkowicie zamkniętej przestrzeni roboczej, zapewnia optymalną pracę operatora przy jednoczesnym zapewnieniu czystszego i bezpieczniejszego środowiska pracy. Komora robocza DEMI 4000 jest dopasowana do wielu najpopularniejszych drukarek 3D SLA poziomu produkcyjnego (przemysłowego), w tym systemów 3D ProX 800, RPS NEO800 i Stratasys V650.

DEMI 4000 z otwartymi drzwiami do komory roboczej

Dzięki wiodącym w branży innowacjom, które umożliwiają obróbkę wydruków 3D na dużą skalę, potwierdzamy naszą pozycję pioniera w kolejnej fazie produkcji przyszłości – wydruków 3D. Stereolitografia jest jedną z najbardziej popularnych metod druku 3D. Dzięki dodaniu do naszego portfolio DEMI 4000 użytkownicy SLA, niezależnie od wielkości produkcji i objętości, mogą osiągnąć całkowite usunięcie żywicy za pomocą inteligentnego rozwiązania programowego. Nasze rozwiązanie zapewnia najszybszy w branży czas cyklu przy większej automatyzacji, zwiększonym bezpieczeństwie i niezwykłej trwałościRich Caplow, wiceprezes ds. produktów, PostProcess Technologies

Postprocess w Europie

PostProcess to firma o zasięgu międzynarodowym wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Jest absolutnym pionierem w zakresie produkcji sprzętu do automatycznej obróbki końcowej wydruków 3D. W swojej ofercie posiada maszyny do automatycznego wymywania struktur podporowych w wydrukach z żywicy, rozpuszczania struktur podporowych w wydrukach FDM oraz maszyny od ogólnej obróbki końcowej wydruków z różnych technologii. Na terenie Europy partnerem sprzedażowym PostProcess jest firma AM Solutions. AM Solutions to firma należąca do koncernu Rösler, światowego lidera w obszarze obróbki powierzchni, została specjalnie stworzona by zaspokajać rosnące potrzeby obróbki powierzchni wydruków 3D.

AM Solutions w Polsce

W Polsce oficjalnym przedstawicielem AM Solutions jest firma Awexim.

Firma AWEXIM została założona w 1991 roku. Działalność firmy wywodzi się z obróbki skrawaniem, specjalizujemy się w optymalizacji procesów produkcyjnych i dostarczamy czołowej klasy obrabiarki i narzędzia skrawające. Posiadamy ponad 500 wdrożeń maszyn na terenie całej Polski. Zaufało nam już ponad 1000 firm w całym kraju, które dzięki naszemu wsparciu produkują taniej i wydajniej.

AWEXIM posiada ponad 25 letnie doświadczenie we wdrażaniu technologii optymalizujących koszty produkcyjne. W ubiegłym roku utworzył dział druku 3D. W swojej ofercie posiada przemysłowe drukarki 3D Farsoon Technologies do metalu (technologia DMLS/SLM) i tworzyw sztucznych (technologia SLS). AWEXIM dostarcza kompleksowe rozwiązania dla druku 3D, dlatego posiada w ofercie również systemy dedykowane post-processingowi wydruków 3D firmy AM Solutions oraz inne produkty przeznaczone do obróbki powierzchni koncernu RÖSLER. W ofercie znajdują się również przecinarki taśmowe firmy BEHERINGER, która posiada w swojej ofercie także urządzenia przeznaczone do odcinania wydruków 3D ze metali od płyty podłożowej. Ten zbiór kompleksowych rozwiązań sprawa, że AWEXIM jest w stanie obsłużyć wiele projektów związanych z drukiem 3D.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments