TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – wrzesień ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 11 paź 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików września 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Jak zbudować gigantyczne ramię do przymocowania kamery

Liczba wyświetleń: 330 496

Czas na YouTube: 1,5 tygodnia

Świetny przykład możliwości wykorzystania druku 3D zarówno do produkcji elementów konstrukcyjnych, jak również narzędzi wspomagających budowę projektu. Autor materiału wykonuje zaprojektowane przez siebie ramię/uchwyt na kamerę, które w wersji komercyjnej kosztuje około 10 000 USD.

Miejsce 4 – składanie drukarki 3D Prusa i3 MK3S

Liczba wyświetleń: 375 169

Czas na YouTube: 2,5 tygodnia

Relacja z montażu drukarki 3D Prusa i3 MK3S oraz prezentacja możliwości urządzenia na przykładzie kilku popularnych wydruków 3D

Miejsce 3 – budowa przekładni oraz pompy wody

Liczba wyświetleń: 584 385

Czas na YouTube: 1 tydzień

Materiał przedstawia relację z budowy drukowanej w 3D przekładni oraz podłączonej do niej pompy wody. W rezultacie możemy zobaczyć jak szybko taka konstrukcja jest w stanie opróżnić wiadro pełne wody.

Miejsce 2 – rodzaje stosowanego w druku 3D wypełnienia

Liczba wyświetleń: 811 432

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Krótka prezentacja aktualnie stosowanych w druku 3D rodzajów wypełnienia modeli.

Miejsce 1 – tęczowy filament

Liczba wyświetleń: 2 349 460

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Czterdziestosekundowy filmik prezentujący jak uzyskać ciekawy efekt przy pomocy filamentu w kolorze tęczowym. Niby nic ciekawego, a jednak obok niespełna 2,5 mln wyświetleń ciężko przejść obojętnie.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments