TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – październik ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 lis 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików października 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez jednego z użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostało w tym miesiącu uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów z tego kanału. Bez tego założenia ranking składałby się z pięciu niemal identycznych, krótkich filmów.

Miejsce 5 – recenzja drukarki 3D Labists ET4

Liczba wyświetleń: 124 610

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Film-recenzja mało znanej w naszym regionie drukarki 3D Labists ET4. Uzupełnieniem materiału jest test wydrukowanego w 3D wentylatora silnika odrzutowego Rolls Royce’a.

Miejsce 4 – test wytrzymałościowy wydruków 3D „upieczonych” w soli

Liczba wyświetleń: 173 113

Czas na YouTube: 1 tydzień

Właściciel kanału CNC Kitchen porównuje wytrzymałość wydruków 3D, wykonanych z popularnych filamentów, z ich odpowiednikami „upieczonymi” w soli. Jest to nowa metoda wzmacniania wydruków 3D, która polega na obłożeniu wydruku drobno zmieloną solą kuchenną, maksymalnym jej skompresowaniu, a następnie umieszczeniu w piekarniku. W ten sposób zewnętrzna powierzchnia modelu nadtapia się mieszając z solą, co tworzy wytrzymałą skorupkę, pozwalając na zhomogenizowanie się wewnętrznej struktury wydruków 3D.

Miejsce 3 – kontroler HOTAS z pada do PlayStation 4

Liczba wyświetleń: 249 156

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Jakiś czas temu opisywaliśmy projekt użytkownika YouTube, który wykonał modyfikację pada od XBoxa, przekształcając go w kontroler HOTAS. Analogiczna przeróbka pada od PS4 jest kolejnym projektem tego samego użytkownika.

Miejsce 2 – gigantyczne imadło z drukowanymi w 3D przekładniami

Liczba wyświetleń: 274 651

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Relacja z budowy wielkiego imadła, w którym zastosowano drukowane w 3D przekładnie.

Miejsce 1 – druk 3D posągu z betonu

Liczba wyświetleń: 1 791 409

Czas na YouTube: 1 tydzień

Zapis relacji z budowy wielkiego posągu, wykonanego na podstawie skanu 3D autora materiału. Na filmie możemy zobaczyć jak wygląda cały proces druku 3D tak dużych obiektów wykonywanych z betonu, od momentu projektowania, poprzez wykończenie, transport oraz montaż na miejscu docelowym.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments