3devo wprowadza do oferty nowy materiał czyszczący

Kategoria: Materiały do druku 3D 21 gru 2020

Firma technologiczna 3devo, która specjalizuje się w rozwiązaniach do biurowego wytłaczania filamentu oraz recyklingu tworzyw sztucznych, ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty nowego materiału czyszczącego. Tworzywo to opracowano w celu szybkiego czyszczenia wytłaczarek do filamentu produkowanych przez tę firmę, z resztek pozostałych po produkcji innego rodzaju filamentu.

3devo to holenderska marka, która skupia swoje zainteresowania wokół „domowej” produkcji filamentu do drukarek 3D. W swojej ofercie posiada zarówno wytłaczarki, pośród których warto wymienić modele Advanced oraz NEXT 1.0, jak również urządzenie do niszczenia i rozdrabniania nieudanych wydruków 3D oraz desktopową suszarkę do suszenia granulatu polimerowego AIRID.

Korzystanie z tego typu urządzeń wynika najczęściej z chęci eksperymentowania i tworzenia niewielkich partii filamentów specjalnych, a to z kolei wiąże się z częstą koniecznością czyszczenia wytłaczarki. Istnieje oczywiście możliwość wykonania filamentów przejściowych, ale nie zawsze da się to zrobić w przypadku materiałów o bardzo różnych właściwościach oraz temperaturach topnienia, a poza tym wiąże się to również ze stratami nierzadko bardzo drogiego granulatu.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem tego typu problemów są specjalne materiały czyszczące, które przepuszczamy przez ekstruder naszej wytłaczarki do filamentu. Zaprojektowano je tak, aby podczas ekstruzji usuwały z wytłaczarki wszystkie pozostałości wytłaczanych wcześniej materiałów. 3Devo posiadało już w swojej ofercie tego typu granulat, ale kilka dni temu ogłoszono pozyskanie zupełnie nowej mieszanki Devolean Midtemp AZ, która ma charakteryzować się sześcioma ulepszeniami. Są to między innymi:

  • szerszy zakres temperatury – temperatura topnienia obniżona została do 160oC, co ułatwia czyszczenie znacznie większego zakresu materiałów,
  • lepsza wydajność – zmieniona mieszanka o wiele szybciej usuwa wszystkie resztki tworzywa, co wpływa na mniejsze zużycie materiału czyszczącego.
  • możliwość szybszej zmiany kolorów filamentu – zależność analogiczna do powyższej,
  • brak daty ważności – materiał zachowuje wysoką stabilność podczas przechowywania i nie ulega degradacji, przez co można stosować go nawet po kilku latach od zakupu,
  • brak dodatków mechanicznych – materiał nie zawiera żadnych dodatków ściernych, które z czasem mogłyby uszkodzić dyszę wytłaczarki,
  • bezzapachowość – materiał nie wydziela nieprzyjemnego zapachu po podgrzaniu do temperatury roboczej.

Devoclean Midtemp AZ dostępny jest w workach o masie 0,35 kg oraz 1,1 kg w cenach odpowiednio 14,50 EUR oraz 40,50 EUR. Producent posiada również w swojej ofercie wersję wysokotemperaturową, przeznaczoną przede wszystkim do egzotycznych materiałów inżynierskich.

Źródło: www.fabbaloo.com, www.3devo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments