Prusa świętuje premierę Cyberpunk 2077 tworząc specjalną edycję Cyber Prusa i3 MK3S

Kategoria: Amatorskie drukarki 3D 18 gru 2020

Z okazji premiery Cyberpunk 2077, jednej z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat, wielu producentów wszelakiej maści urządzeń elektronicznych wydało specjalne edycje swoich produktów, stylizowanych na barwy kojarzone z tym uniwersum. Do tego grona dołącza również Prusa Research, przygotowując specjalny custom swojej flagowej drukarki 3D Prusa i3 MK3S.

O Cyberpunk 2077 słyszał chyba każdy, kto przez kilka ostatnich lat nie siedział zamknięty w schronie przeciwlotniczym. Informacjami na temat nowej gry CD Projekt Red jesteśmy od pewnego czasu bombardowani z każdej strony. Jej premiery, która była kilkukrotnie przekładana, doczekaliśmy się w końcu nieco ponad tydzień temu. Niestety o wydarzeniu tym nadal jest głośno, ale nie z takich względów, jakich oczekiwaliby jej twórcy.

Okazuje się bowiem, że gra której okres produkcji trwał około siedmiu lat, jest tragicznie zoptymalizowana na odchodzącej właśnie do historii ósmej generacji konsol (PS4 oraz XOne), z myślą o których tak właściwie powstawała. Niedostatki graficzne oraz częste spadki klatek animacji przyczyniły się do bardzo negatywnych opinii odbiorców, co doprowadziło do gwałtownych spadków wartości akcji firmy, których to cena bezpośrednio przed premierą gry urosła do absurdalnej wręcz wartości.

Firma zapowiedziała już szereg łatek, które mają poprawić optymalizację gry, a wszyscy którzy znają historię jej poprzednich produkcji, z Wiedźminem 3 na czele, wierzą w to, że z biegiem czasu gra zostanie dopracowana do maksymalnego możliwego poziomu. Mimo nieprzychylnego szumu medialnego marka Cyberpunk 2077 działa, ma się dobrze i będzie mieć się coraz lepiej, co przekłada się już na wydawanie różnego rodzaju sprzętów elektronicznych w barwach kojarzonych z tym uniwersum.

Swój wkład w promocję Cyberpunk 2077 dorzucił również jeden z najpopularniejszych na świecie producent drukarek 3D, firma Prusa Research. Chcąc uczcić premierę polskiej gry, stworzono bowiem interesujący custom Prusa i3 MK3S, nawiązujący do gry od CD Projekt Red. Co ciekawe modyfikację może wykonać każdy obecny, jak również przyszły posiadacz tej drukarki 3D.

Najważniejsza cześć całego customu to rozebranie oraz odpowiednie pomalowanie ramy drukarki 3D. Jest to zarazem największa przeszkoda, która może spowodować, że nie każdy będzie w stanie dokonać tej przeróbki. Nie każdy bowiem posiada zdolności artystyczne, a aby cała modyfikacja miała sens, należy pomalować praktycznie każdy jej element.

Poza malowaniem przeróbka od Prusy obejmuje również między innymi elementy przekształcające wyświetlacz LCD w futurystyczny panel sterowania, przeróbkę silnika osi X w automatyczne działo maszynowe, dodatkowe wentylatory oraz charakterystyczne orurowanie i uchwyt na szpulę. Na ekstruderze umieścić możemy figurkę rozczłonkowanego cyborga, a cały efekt podkręcony jest dzięki specjalnemu podświetleniu LED. Wszystko to jest spójne i gwarantuje uzyskanie niesamowitego efektu końcowego, który możemy zaobserwować na poniższym materiale filmowym.

Instrukcję oraz wszystkie niezbędne pliki STL można znaleźć tutaj.

Źródło: www.3dprint.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments