TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – grudzień ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 03 sty 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików grudnia 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, a których treść nie jest w żaden sposób interesująca, nasze zestawienie zostało uzupełnione o filtr nie uwzględniający materiałów trwających poniżej jednej minuty.

Miejsce 5 – skomplikowana drukowana w 3D łamigłówka

Liczba wyświetleń: 228 496

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor nagrania prezentuje jedną z ciekawszych układanek-łamigłówek jakie można wydrukować na drukarce 3D. Jej rozwiązanie zajęło mu nieco ponad trzydzieści dwie minuty.

Miejsce 4 – prezenty last minute z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 240 599

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Film będący poradnikiem dla wszystkich, którzy nie zdążyli z przedświątecznymi zakupami prezentów. Drukarka 3D ma być rozwiązaniem tego problemu, a autor prezentuje najciekawsze projekty, które można na niej wykonać.

Miejsce 3 – ceramiczny silnik rakietowy z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 289 868

Czas na YouTube: 2 dni

Kolejny niesamowity projekt realizowany przez twórcę kanału Integza. Tym razem obiektem zainteresowania jest budowa silnika rakietowego z wykorzystaniem druku 3D z żywicy ceramicznej.

Miejsce 2 – drukowany w 3D kolektor turbo

Liczba wyświetleń: 463 902

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Materiał prezentujący proces projektowania kolektora turbo, który wykonano z proszku Inconel. W filmie mamy możliwość prześledzenia cały proces produkcji od wykonania skanu 3D, przez opracowanie projektu, aż po wydruk 3D i montaż w samochodzie.

Miejsce 1 – druk 3D domów

Liczba wyświetleń: 966 035

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Rozważania na temat druku 3D z betonu oraz możliwościach jakie może dawać jego zastosowanie przy masowej produkcji niewielkich domów mieszkalnych.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments