Extreme E oraz 3devo nawiązują współpracę w ramach nowej serii sportów motorowych

Kategoria: Materiały do druku 3D News 15 lut 2021

Na początku kwietnia w Arabii Saudyjskiej swoją inaugurację będzie mieć nowa seria sportów motorowych, określna mianem Extreme E. Oficjalnym partnerem formuły została holenderska firma 3devo, która dostarczać będzie sprzęt oraz szkolenia w zakresie tworzenia trofeów dla zwycięskich ekip z… odpadów konsumenckich.

Extreme E to zupełnie nowa seria sportów motorowych, której założeniem jest zwrócenie uwagi na problem kryzysu klimatycznego. Z tego też względu jej celem jest stworzenie formuły, która będzie możliwie jak najbardziej zrównoważoną ekologicznie. Nieprzypadkowo więc pomysłodawcy wydarzenia zwrócili się do 3devo, firmy, która oferuje rozwiązania do recyklingu plastiku oraz wytwarzania z niego własnego filamentu. Jednym ze sposobów na wykorzystanie tego sprzętu ma być bowiem produkcja trofeów dla zwycięzców serii.

Wpływ odpadów z tworzyw sztucznych jest coraz bardziej niszczycielski, ze względu na fakt, że blisko dwie trzecie wyprodukowanego plastiku trafia do środowiska, w tym do oceanów. Rocznie jest to blisko 6,3 miliarda ton. Extreme E ma nadzieję zwrócić uwagę na ten problem oraz zachęcać do zmian szkodliwych dla przyrody zachowań, chociażby przez promowanie recyklingu.

W skład zestawu dostarczonego przez 3devo dla serii Extreme E wchodzi wytłaczarka do filamentu Precision 450, niszczarka do tworzyw sztucznych SHR3D oraz suszarka do polimerów Airid. Oprócz tego Holendrzy zobowiązali się do kompleksowego przeszkolenia całej załogi w zakresie tworzenia trofeów z pozyskiwanych odpadów. Ten pełnoprawny mobilny punkt do recyklingu towarzyszył będzie serii przez wszystkie wyścigi sezonu, a poza wspomnianymi wcześniej pucharami, przy jego pomocy powstawać będą również różnego rodzaju części zamienne.

Źródło: 3devo

Koncepcja firmy 3devo została stworzona przez młodych, pomysłowych inżynierów i bardzo się cieszę, że Extreme E jest w stanie wdrożyć tę technologię. Misja 3devo, polegająca na pomaganiu firmom w osiągnięciu bardziej zrównoważonego rozwoju, to wspólna wizja Extreme E. Niezwykle satysfakcjonujące jest to, że używanie plastiku pochodzącego z oceanów do wytwarzania trofeów ma pozytywny wpływ na środowisko i nie mogę się doczekać, aż zwycięzcy inauguracyjnego wyścigu podniosą je 4 kwietnia w Arabii Saudyjskiej.Ali Russell, dyrektor ds. Marketingu w Extreme E

Inauguracja sezonu rozpocznie się 3 kwietnia wyścigiem w Arabii Saudyjskiej, ostatnie zawody odbędą się natomiast 11 grudnia w Argentynie.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments