Już za tydzień – polska premiera drukarki 3D Formlabs Fuse 1

Kategoria: CADXPERT Informacje branżowe 04 mar 2021

Proszkowy druk 3D w technologii SLS, zarezerwowany dotychczas dla kosztownych, przemysłowych maszyn, staje się właśnie bardziej dostępny za sprawą długo wyczekiwanej premiery drukarki 3D Formlabs Fuse 1. Jej prezentacja online zaplanowana została na 11 marca 2021 roku (czwartek) na godz. 11:00. Zapisz się już dzisiaj na to wydarzenie.

Technologia druku 3D polegająca na spiekaniu sproszkowanego tworzywa poliamidowego (Selective Laser Sintering) do tej pory była dostępna głównie na wielkoformatowych, przemysłowych maszynach, ze względu na stopień skomplikowania tego procesu oraz obróbki, czyli odsiewania niewykorzystanego materiału. Do zalet tej metody druku 3D należy wysoka wytrzymałość części oraz możliwość produkcji seryjnej. Rolę materiału podporowego pełni niespieczony proszek, a zatem nie ma potrzeby odcinania lub wypłukiwania struktur podporowych. Możemy w ten sposób uzyskać skomplikowane kształty zachowując zarazem dokładność wymiarową.

Formlabs, producent profesjonalnych, biurowych drukarek 3D, specjalizujący się w technologii druku z żywic fotopolimerowych, ogłosił kilka lat temu rozpoczęcie prac nad drukarką 3D wykorzystującą metodę SLS. Firma postawiła sobie za cel wprowadzenie na rynek urządzenia, które będzie wygodne w użytkowaniu, niezawodne i znacznie tańsze w eksploatacji w porównaniu do obecnie dostępnych rozwiązań. Moment premiery został już ogłoszony, a dzięki staraniom firmy CadXpert, oficjalnego dystrybutora marki Formlabs, drukarka 3D Formlabs Fuse 1 jest dostępna w sprzedaży także w naszym kraju.

Specyfikacja techniczna drukarki 3D

  • Obszar roboczy: 165 x 165 x 300 mm
  • wysokość warstwy: 110 mikronów
  • wymiary drukarki 3D: 645 x 685 x 1070 mm
  • waga: 114 kg
  • parametry lasera: 1065 nm, 10W
  • wielkość plamki lasera: 200 mikronów
  • Materiał: Nylon 12 (wkrótce Nylon 11, TPU i inne materiały)

Ważnym elementem całego ekosystemu jest stacja do separacji proszku Fuse Sift. Tego typu urządzenia są konieczne do obsługi drukarki proszkowej. Fuse Sift pełni wszystkie konieczne funkcje służące do postprocessingu na zasadzie: wszystko w jednym. Wystarczy przenieść komorę roboczą po wydruku i zamontować w urządzeniu Fuse Sift. Urządzenie wychładza model, odsiewa niespieczony proszek, a następnie miesza i przygotowuje nowy zasobnik z materiałem nadającym się do ponownego wykorzystania. Drukarka 3D Fuse 1 może wykorzystać nawet do 70% materiału pochodzącego z recyklingu. To oznacza spore oszczędności na produkcji, ale również korzyść dla środowiska.

Zobacz drukarkę 3D Fuse 1 oraz stację Fuse Sift na żywo podczas polskiej premiery online 11 marca (czwartek) o godz. 11:00. Po bezpłatnej rejestracji wysyłany jest link do platformy webinarowej. Do wszystkich zapisanych osób będzie rozsyłane również nagranie prezentacji online.

Bezpłatnej rejestracji na premierowy pokaz online można dokonać tutaj. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie CadXpert.

Źródło: www.cadxpert.pl

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments