Kompozyty w druku 3D, modelowanie w NX CAD i drukowanie 3D w technologii FDM – darmowe webinarium CadXpert

Kategoria: CADXPERT Informacje branżowe 18 mar 2021

Krakowska firma CadXpert zaprasza na bezpłatne webinarium, które przybliży zagadnienie wykorzystania materiałów kompozytowych w druku 3D. Podczas krótkiego szkolenia online zostaną omówione funkcje modelowania w NX CAD oraz parametry drukowania 3D w technologii FDM. Wydarzenie odbędzie się 23 marca o godz. 11:00.

Rozwój technologii oraz rosnące wymagania użytkowników wymagają coraz to nowych tworzyw obniżających koszty produkcji, a jednocześnie wykazujących lepsze właściwości od tradycyjnych materiałów. Kompozyty w druku 3D są z powodzeniem stosowane jako materiały konstrukcyjne. Łącząc zalety druku 3D z unikatowymi właściwościami materiałów kompozytowych, otrzymujemy zupełnie nową jakość wytwarzania. W pierwszej części webinarium specjalistka ds. druku 3D z firmy CadXpert, Kinga Szeliga zaprezentuje materiały kompozytowe wykorzystywane w druku 3D takie jak: Nylon CF, ABS CF10, ABS Kevlar, PC-ABS, Diran 410MF07, Antero 840CN03.

Następnie Piotr Szymczak, specjalista NX CAD z firmy GM System wymodeluje narzędzie do wytwarzania płytek silikonowych oraz model łącznika ramy rowerowej. Oba projekty zostaną wydrukowane w technologii FDM z materiałów kompozytowych.

W drugiej części webinarium dowiemy się, jak firmy zajmujące się produkcją wyrobów kompozytowych i części z laminatów mogą wykorzystać technologię druku 3D do optymalizacji procesów wytwarzania. Model formy kompozytowej zostanie zaprezentowany najpierw w oprogramowaniu NX CAD, a później w postaci wydrukowanego elementu z przemysłowego materiału Ultem 9085.

  • Webinarium: Kompozyty. Druk 3D i modelowanie w NX CAD
  • 23 marca (wtorek)
  • godz. 11:00 (czas trwania ok. 1h)
  • Bezpłatnej rejestracji można dokonać tutaj.

Na webinarium zapraszają firmy CadXpert oraz GM System. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie CadXpert.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments