TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – luty ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 03 mar 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lutego 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostało w tym miesiącu uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów trwających poniżej jednej minuty.

Miejsce 5 – kolejna gigantyczna drukarka 3D Ivana Mirandy

Liczba wyświetleń: 280 164

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Kolejny projekt gigantycznej drukarki 3D zrealizowany przez Ivana Mirandę, eksperta od tego typu konstrukcji.

Miejsce 4 – drukowany w 3D siłownik cykloidalny

Liczba wyświetleń: 304 854

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik prezentujący proces projektowania oraz wykonania siłownika cykloidalnego. Autor materiału wykonuje również szereg testów wytrzymałościowych, mających na celu sprawdzenie jakości wykonania projektu.

Miejsce 3 – drukowana w 3D mysz komputerowa

Liczba wyświetleń: 646 671

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Zapis relacji z budowy odchudzonej i precyzyjnej myszki komputerowej. Autor materiału wykorzystuje w tym celu drukowaną w 3D obudowę zewnętrzną oraz “wnętrzności” z klasycznej myszki.

Miejsce 2 – Glock 17 z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 667 596

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Prezentacja procesu składania oraz testu wydrukowanego w 3D modelu pistoletu Glock 17.

Miejsce 1 – drukowanie tłoków silnikowych

Liczba wyświetleń: 961 291

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Rozważania na temat korzyści jakie może nieść ze sobą stosowanie drukowanych w 3D tłoków samochodowych. W materiale możemy zobaczyć proces wytwarzania tego typu elementów oraz poznać ich najważniejsze zalety.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments