TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – marzec ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 kw. 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików marca 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostało w tym miesiącu uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów trwających poniżej jednej minuty.

Miejsce 5 – pułapka na myszy

Liczba wyświetleń: 275 933

Czas na YouTube: 1 tydzień

Film dla widzów o mocnych nerwach, na którym możemy zobaczyć w akcji drukowaną w 3D pułapkę na myszy i szczury. Autor materiału prezentuje nie tylko zasadę jej działania, ale również proces karmienia dzikich zwierząt przy pomocy złapanych gryzoni.

Miejsce 4 – Adam Savage buduje stolik pod Form 3L

Liczba wyświetleń: 293 860

Czas na YouTube: 1 tydzień

Znany z Pogromców Mitów inżynier Adam Savage zaprasza nas do swojej pracowni, gdzie buduje mobilne stanowisko pracy dla nowej drukarki 3D Formlabs Form 3L.

Miejsce 3 – drukarka 3D z pistoletu do kleju na gorąco

Liczba wyświetleń: 327 213

Czas na YouTube: 1 tydzień

Czy pistolet do kleju na gorąco można wykorzystać do druku 3D? Autorzy materiału próbują udowodnić, że tak. Co ciekawe nie wykonują przy tym żadnej przeróbki tego urządzenia, a jedynie przygotowują drukowane w 3D pałeczki o rozmiarze odpowiadającym laseczce kleju. Pomysł wydaje się być zarówno głupi, jak i ciekawy.

Miejsce 2 – drukowany w 3D tłumik do pistoletu

Liczba wyświetleń: 362 212

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Coś czego jeszcze nie było, czyli materiał o drukowanej w 3D broni, a chcąc być bardziej precyzyjnym o drukowanych w 3D tłumikach. Czy tego typu akcesorium sprawdzi się z prawdziwą bronią?

Miejsce 1 – ceramiczny silnik rakietowy V2

Liczba wyświetleń: 380 115

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor kanału Integza robi drugie podejście do drukowanego w 3D z ceramicznego silnika rakietowego. W poprzedniej wersji projektu tylko głowica wykonana była w technologii druku 3D z ceramiki, tym razem założeniem jest wykonanie całego silnika z tego materiału.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments