TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – kwiecień ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 05 maj 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików kwietnia 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostało w tym miesiącu uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów trwających poniżej jednej minuty.

Miejsce 5 – jak wykonać figurkę 3D

Liczba wyświetleń: 820 369

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor nagrania prezentuje cały proces wykonania figurki 3D postaci z kreskówki. Na timelapsie możemy zobaczyć proces projektowania w oprogramowaniu do modelowania 3D, wydruk 3D oraz etap malowania.

Miejsce 4 – druk 3D z czekolady

Liczba wyświetleń: 970 510

Czas na YouTube: 1 tydzień

Test drukarki 3D do czekolady Cocoa Press, czyli jedynej drukarki 3D, z której nieudane wydruki nigdy się nie zmarnują.

Miejsce 3 – kilka mniej lub bardziej użytecznych wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 1 553 580

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Krótki timelapse, na którym możemy zobaczyć proces druku 3D kilku mniej lub bardziej interesujących oraz użytecznych gadżetów.

Miejsce 2 – figurka Tricky The Clown

Liczba wyświetleń: 1 858 965

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Kolejny projekt figurki autora materiału z miejsca piątego. Tym razem prezentuje nam on proces powstawania figurki klowna Tricky’ego z serii Madness Combat.

Miejsce 1 – druk 3D jako druga szansa dla rannych zwierząt

Liczba wyświetleń: 2 652 681

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Technologie przyrostowe znajdują zastosowanie nie tylko w medycynie, ale i w weterynarii. Materiał prezentuje historię kilku okaleczonych zwierząt, którym druk 3D przywrócił szansę na normalne życie.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments