FiberSatin – półmatowy filament od Fiberlogy

Kategoria: Fiberlogy Informacje branżowe 16 cze 2021

Fiberlogy, czołowy polski producent filamentów do druku 3D, zaprezentował swój nowy produkt. FiberSatin ma wyjątkowe własności estetyczne, które pozwalają osiągnąć w łatwy sposób imponujące wydruki 3D. Jego półmatowe wykończenie, redukujące efekt świecenia znany z tradycyjnego PLA, nadaje jednocześnie wrażenia zarezerwowane dotąd dla produktów klasy premium.

Fiberlogy FiberSatin cechuje się nie tylko niepowtarzalnym wyglądem, ale też unikalną teksturą, której delikatna chropowatość jest przyjemna w dotyku, a także ułatwia ukrycie warstw. Sprawia to, że model nie wygląda jak efekt druku 3D.

FiberSatin stanowi uzupełnienie produktów marki Fiberlogy w zakresie filamentów dedykowanych dla druku hobbystycznego oraz bazujących na estetyce wydruku. Do tej pory drukarze mogli korzystać na tym polu m.in. z FiberSilk, Mineral PLA oraz FiberWood.

Nie bez znaczenia dla spodziewanej popularności FiberSatin jest fakt, że w użytku jest on równie prosty, jak tradycyjne PLA – i nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Nowy filament doskonale sprawdzi się na standardowych ustawieniach dla PLA. Potwierdzają to liczni Influencerzy znani m.in. z Instagrama, którzy w ramach beta-testów otrzymali materiał przed wypuszczeniem go na rynek. Pozytywne przyjęcie przez nich produktu oraz dostrzegany potencjał pozwalają sądzić, że szybko stanie się ulubionym wyborem wielu drukarzy 3D.

Jak drukować z Fiberlogy FiberSatin:

  • Temperatura druku: 200-230°C
  • Temperatura stołu: 50°C
  • Zamknięta komora: nie jest wymagana
  • Nawiew: 75-100%
  • Prędkość druku: >60 mm/s
  • Podłoże: PEI, szkło, taśma maskująca

FiberSatin oferowany będzie na początku w kolorach: Pearl, Black, Red, Blue, Green oraz Pink, jednak gama ta szybko będzie się powiększać. Sugerowane cena to 119 zł, ale w ramach promocji na start zostanie ona zmniejszona do 99 zł. Filament dostępny będzie poprzez dystrybutorów marki Fiberlogy.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments