TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – maj ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 cze 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików maja 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostało w tym miesiącu uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów trwających poniżej jednej minuty.

Miejsce 5 – drukowany w 3D silnik Wankla

Liczba wyświetleń: 570 080

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Dobrze znany nam autor kanału Integza ponownie zajmuje się konstruowaniem i testowaniem różnego rodzaju znanych w inżynierii projektów. Tym razem na warsztat bierze silnik Wankla.

Miejsce 4 – pistolet FNS-40 za 150$

Liczba wyświetleń: 705 498

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor materiału zajmuje się projektowaniem oraz drukowaniem w 3D różnego rodzaju broni. W tym odcinku prezentuje swój najnowszy projekt, pistolet FNS-40, który można skonstruować za 150$.

Miejsce 3 – druk 3D domu

Liczba wyświetleń: 826 340

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał telewizji Manorama News na temat możliwości druku 3D domów. W filmie możemy zaobserwować kilka ciekawych, wykonanych tą metodą projektów.

Miejsce 2 – figurka Tricky The Clown

Liczba wyświetleń: 1 858 965

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Tak jak miesiąc temu, tak i dzisiaj na miejscu drugim znalazł się film prezentujący proces powstawania figurki klowna Tricky’ego z serii Madness Combat. Tym razem jednak jest to o wiele straszniejsze jego wcielenie.

Miejsce 1 – rozważania na temat przekładni zębatej

Liczba wyświetleń: 3 234 648

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Analiza problemu oraz proste wyjaśnienie dlaczego każde kolejne koło zębate w przekładni jest coraz trudniej wprawić w ruch przy użyciu siły ludzkich rąk.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments