TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – czerwiec ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 lip 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików czerwca 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostało w tym miesiącu uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów trwających poniżej jednej minuty.

Miejsce 5 – druk 3D ludzkiego płodu

Liczba wyświetleń: 447 687

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Druk 3D ludzkiego płodu, wykonanego na podstawie USG to nie tylko fanaberia rodziców, ale też sposób na uratowanie życia lub zdrowia dziecka. W tym przypadku model taki posłużył do przygotowania się do operacji rozszczepu kręgosłupa, wykonanywanej bezpośrednio w łonie matki.

Miejsce 4 – Dodge Charger z filmu Diukowie Hazardu

Liczba wyświetleń: 626 641

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Druk 3D oraz proces składania rewelacyjnie zaprojektowanego modelu Dodge’a Charger’a, pochodzącego z popularnego filmu Diukowie Hazardu.

Miejsce 3 – Mechagodzilla z drukarki 3D Anycubic Mono X

Liczba wyświetleń: 1 435 190

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Film przedstawia proces wykonania szczegółowej makiety terenu, który jednocześnie jest recenzją drukarki 3D Anycubic Photon Mono X. Główny bohater makiety, czyli Mechagodzilla, powstał właśnie dzięki temu urządzeniu.

Miejsce 2 – figurka Tricky The Clown

Liczba wyświetleń: 1 830 157

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Tak jak miesiąc temu (i jeszcze miesiąc wcześniej), tak i dzisiaj na miejscu drugim znalazł się film prezentujący proces powstawania kolejnego wcielenia figurki klowna Tricky’ego z serii Madness Combat.

Miejsce 1 – figurka Tiky z Madness Combat

Liczba wyświetleń: 1 868 330

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Dla mniej uważnych na pierwszym miejscu znajdziemy ponownie film z miejsca drugiego. Nic bardziej mylnego, tym razem bowiem autor materiału prezentuje nam proces powstawania figurki Tiky’ego, a nie Tricky’ego.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments