TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – sierpień ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 03 wrz 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików sierpnia 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostaje uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów trwających mniej niż jedna minuta.

Miejsce 5 – nazistowski silnik rakietowy

Liczba wyświetleń: 516 298

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Ekspert w dziedzinie budowy drukowanych w 3D wersji różnego rodzaju silników, twórca kanału Integza, tym razem mierzy się z zapomnianym projektem opracowanego przez nazistów silnika odrzutowego.

Miejsce 4 – drukowany w 3D Glock

Liczba wyświetleń: 719 208

Czas na YouTube: 1 tydzień

Kolejny materiał na temat drukowanej w 3D broni, która w USA określana jest obecnie mianem Ghost Gun. Autor nagrania projektuje oraz drukuje model Glocka, z którym ma zamiar wziąć udział w pierwszych zawodach strzeleckich drukowanej w 3D broni.

Miejsce 3 – najbardziej zaawansowana na świecie proteza ręki

Liczba wyświetleń: 955 243

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Krótka historia firmy Unlimited Tomorrow, która specjalizuje się w produkcji bionicznych protez ręki, tańszych o niemal 90% od tradycyjnych tego typu rozwiązań. Cały projekt nie byłby możliwy bez wykorzystania technologii druku 3D.

Miejsce 2 – rozkładany Shuriken z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 1 620 162

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Bardzo wciągający filmik prezentujący proces projektowania, drukowania oraz składania i malowania mechanicznie rozkładanego Shurikena. Autor nagrania pokazuje wszystkie etapy bardzo szczegółowo, nawet moment zmiany koncepcji, kiedy to w połowie filmu na nowo rozpoczyna tworzenie projektu.

Miejsce 1 – prawdziwa rakieta z drukarki 3D w 60 dni

Liczba wyświetleń: 5 434 937

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Wydruk 3D całej rakiety wydaje się być stwierdzeniem dość abstrakcyjnym, jednak po obejrzeniu tego materiału czymś zupełnie normalnym. Poznajcie największą na świecie drukarkę 3D do metalu, dla której tego typu projekty to codzienność.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments