BCN3D Cloud – nowa usługa do zarządzania flotą drukarek 3D w czasie rzeczywistym

Kategoria: Programy i strony www 08 paź 2021

Na początku września informowaliśmy o przejęciu platformy AstroPrint przez firmę BCN3D Technologies, a raptem miesiąc później możemy obserwować pierwsze efekty tej fuzji. Hiszpański producent drukarek 3D zaprezentował właśnie BCN3D Cloud, czyli usługę do zarządzania flotą drukarek 3D w czasie rzeczywistym.

BCN3D, jeden z liderów branży druku 3D, ogłosił znaczące odświeżenie aktualnie oferowanej platformy BCN3D Cloud. Nowa chmura ma umożliwić skalowanie możliwości standardowych operacji wytwarzania przyrostowego oraz zmianę przepływu pracy na bardziej wydajny oraz o wiele łatwiejszy do kontrolowania niż kiedykolwiek wcześniej.

Dla obecnych klientów BCN3D integracja procesów AM w ich biznesie staje się coraz bardziej krytyczna, ponieważ wykonywane aplikacje są coraz bardziej wymagające, czego wskaźnikiem jest to, że maszyny BCN3D drukują obecnie średnio ponad 12 godzin dziennie. Przy tak rosnących ilościach drukowanych części, większej liczbie osób i większej liczbie maszyn, które wchodzą w interakcje, przepływ pracy musi być solidny i płynny. Aby zaspokoić te potrzeby, wizją BCN3D jest dostarczenie oprogramowania, które będzie efektywną wartością dodaną do sprzętu, zamykając krąg rozwiązań na poziomie korporacyjnym.Daniel Arroyo, dyrektor ds. oprogramowania w BCN3D

Rok 2021 był kluczowy w rozwoju wizji oprogramowania BCN3D. Wydanie nowego slicera BCN3D Stratos wraz z integracją SmartSlice firmy Teton Simulation, w celu optymalizacji parametrów druku 3D, rozpoczęcie współpracy z firmą Autodesk, której efektem było dodanie drukarek 3D BCN3D do Fusion 360, wreszcie przejęcie firmy AstroPrint, która znana jest z oferowania zaawansowanych rozwiązań z wykorzystaniem zasobów chmury. Wszystkie te wydarzenia pokazały dobitnie jak duży nacisk firma BCN3D kładzie na te właśnie zagadnienia.

Nowa platforma BCN3D Cloud, z całkowicie odnowionym interfejsem, zadebiutuje już 13 października. Oferta będzie składać się z trzech różnych planów, dostosowanych pod określone preferencje konkretnych grup klientów:

BCN3D Cloud Standard – dostępny za darmo dla wszystkich klientów BCN3D (drukarki 3D z serii Epsilon oraz Sigma D25). Jego główne cechy to dostęp do biblioteki cyfrowej, zarządzanie kolejkami oraz organizacja i ustalanie priorytetów zadań drukowania 3D. Umożliwia również przeglądanie statystyk, co zapewni firmom dostęp do analizy wszystkich danych w czasie rzeczywistym i podejmowanie na ich podstawie stosownych działań.

BCN3D Cloud Teams – umożliwia większym firmom administrowanie strukturą działów z dostosowywaniem uprawnień dla poszczególnych członków grupy. Plan ten obejmuje również funkcję Workflows, która pozwoli na tworzenie kilku przepływów pracy, w celu pełnego zarządzania i kontrolowania procesu drukowania, od początkowego projektu, aż do uzyskania elementu końcowego. Subskrypcja Teams będzie dostępna od końca października, najpierw w 3-miesięcznym okresie próbnym, a następnie w cenie 495 EUR rocznie.

BCN3D Cloud Private – indywidualny plan na żądanie, przeznaczony dla korporacji, które muszą mieć absolutną pewność, że spełnione są ich wszystkie specyficzne wymagania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa. Cena pakietu jest ustalana indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta.

Photo Credit: BCN3D

Więcej informacji na temat BCN3D Cloud oraz wszystkich dostępnych planów będzie można dowiedzieć się na webinarium, które odbędzie się 18 października o godzinie 16:00 (CEST). Na wydarzenie można zarejestrować się tutaj.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: BCN3D

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments