Creator 4 – nowa przemysłowa drukarka 3D od Flashforge

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 22 paź 2021

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów drukarek 3D, firma FlashForge, zaprezentowała nowy model ze swojej flagowej linii produktów. Creator 4 to wielkogabarytowa drukarka 3D klasy przemysłowej, występująca w trzech różnych wersjach, dostosowanych do określonych potrzeb.

Creator 4 to wysokowydajna drukarka 3D typu FDM, którą zaprojektowano z myślą o elastyczności oraz możliwości adaptacji do określonych warunków, czyli czynników które dla przemysłu są bardzo ważnym aspektem. Poza niezależnym systemem dugłowicowym typu IDEX, urządzenia te oferują obszar roboczy na poziomie 400 x 350 x 500 mm.

Trzy różne wersje sytemu Creator 4 stworzono po to, aby sprostać oczekiwaniom jak największej grupie klientów, którzy wolą płacić tylko za to, czego dokładnie potrzebują. Podstawowy model Creator 4-F oferuje ekstruder z głowicą osiągającą temperaturę 265oC i przystosowaną do druku 3D z materiałów elastycznych, takich jak TPU oraz TPE. Creator 4-A przystosowano do pracy z filamentami inżynierskimi typu PC, PA oraz PP. Jego głowica osiąga maksymalne temperatury na poziomie 320oC. Creator 4-S „rozgrzewa się” do 360oC i przeznaczony jest do druku 3D z materiałów kompozytowych.

Photo Credit: FlashForge

Aby zapewnić jak najlepsze środowisko pracy z materiałami wysokowydajnymi, drukarki 3D Creator 4 wyposażono w zamkniętą komorę, wykonaną ze stali nierdzewnej, którą możemy podgrzać do temperatury 65oC. Ma to szczególne znaczenie w przypadku tego typu filamentów, ponieważ znacząco ogranicza ryzyko występowania wszelkiego rodzaju wypaczeń drukowanych modeli 3D. Elementem wspomagającym jest tutaj również platforma robocza, którą możemy podgrzać do temperatury 120oC.

Dla bezpieczeństwa użytkownika urządzenia wyposażono w funkcje filtrowania powietrza w oparciu o filtry HEPA 13. Flashforge Creator 4 wyposażono również w inteligentny system zarządzania filamentem, który automatycznie ustawia temperaturę wnętrza komory, w zależności od wybranego materiału, 7-calowy panel dotykowy oraz kamerę do zdalnego monitorowania pracy drukarki 3D. W przypadku utraty zasilania jesteśmy w stanie kontynuować pracę, po jego przywróceniu.

Specyfikacja

Photo Credit: FlashForge

Cenę poszczególnych wersji Creatora 4 można uzyskać kontaktując się z firmą FlashForge.

Źródło/Source: www.flashforge.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: FlashForge

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments