BigRep aktualizuje swój flagowy model Pro

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 24 lis 2021

BigRep, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów wielkoformatowych drukarek 3D na świecie, poinformował o zaktualizowaniu swojej flagowej linii profesjonalnych drukarek 3D z serii Pro. Nowe ulepszenia mają uczynić pracę z tymi urządzeniami jeszcze łatwiejszą oraz przede wszystkim jeszcze bardziej niezawodną.

BigRep znany jest przede wszystkim ze swojej pierwszej konstrukcji BigRep One. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby tej charakterystycznej „pomarańczowej” maszyny, której obszar roboczy wynosi jeden metr sześcienny. Wraz ze wzrostem oczekiwań oraz potrzeb swoich klientów, niemiecki producent zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty modelu Pro, który dzięki zamkniętej komorze roboczej pozwalał na pracę z bardziej wymagającymi materiałami. Po trzech latach na rynku przyszedł czas na delikatne odświeżenie tej konstrukcji.

Pierwszą zmianą jest tak zwany JUMPSTART. Jest to rodzaj systemu przepływu pracy, który obejmuje zarówno oprogramowanie, jak również sam sprzęt w celu uproszczenia pracy osoby obsługującej drukarkę 3D. JUMPSTART pomaga w czynnościach takich jak demontaż części, montaż ekstrudera oraz kalibracja urządzenia przed rozpoczęciem druku 3D.

Kolejna zmiana dotyczy zdejmowania gotowych wydruków 3D z platformy roboczej. Jak nietrudno jest się domyśleć zdejmowanie modeli z tak dużego obszaru roboczego nie należy do czynności łatwych. Problem rozwiązano poprzez zastosowanie SWITCHPLATE, czyli czegoś na wzór przeskalowanej platformy flexplate, przyczepianej magnetycznie do stołu roboczego. Dzięki swej elastyczności o wiele łatwiej jest odczepić mocno przywierający obiekt. Ze względu na duży rozmiar podkładka może wymagać obsługi przez dwóch użytkowników.

Ostatnia zmiana dotyczy oprogramowania MXT Controls System, które dzięki ulepszeniom koordynuje działania wszystkich komponentów oraz procesów, zapewniając szybki druk 3D, dokładność oraz powtarzalność. Zastrzeżone algorytmy są w stanie poprawiać plik gcode, co w efekcie skutkuje o wiele lepszą jakością modelu, chociażby ze względu na jego znacznie gładszą powierzchnię zewnętrzną.

Photo Credit: BigRep

Nowy BigRep Pro jest teraz również o wiele bardziej konfigurowalny. Podczas składania zamówienia możemy zdecydować się na wersję z pojedynczym lub podwójnym ekstruderem, jak również domówić dodatkową obudowę chroniącą sam wydruk 3D, zwiększając niezawodność procesu jego powstawania. Cenę urządzenia można poznać kontaktując się bezpośrednio z jego producentem.

Źródło/Source: www.fabbaloo.com, www.bigrep.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: BigRep

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments