QLS 350 – nowa drukarka 3D SLS od producenta ultraszybkich drukarek 3D, firmy Nexa3D

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 19 lis 2021

Kalifornijska firma Nexa3D, producent jednych z najszybszych na świecie fotopolimerowych drukarek 3D, wkracza w nowy sektor technologii przyrostowych. Na targach Formnext 2021 zaprezentowała QLS 350, czyli swoją pierwszą drukarkę 3D typu SLS, która również może rywalizować z konkurencyjnymi konstrukcjami pod kątem prędkości druku 3D.

Podczas tegorocznych targów Formnext 2021, znana ze swoich superszybkich fotopolimerowych drukarek 3D, kalifornijska firma Nexa3D, zaprezentowała swoją najnowszą premierę, drukarkę 3D QLS 350, w której zastosowano technologię SLS. Co ciekawe najnowsze urządzenie również kwalifikuje się jako lider prędkości druku 3D w tej technologii, pozwalając na druk 3D z prędkością do ośmiu litrów objętości na godzinę.

Chcieliśmy rozwiązać problemy związane z tradycyjnymi systemami SLS, takie jak brak modułowości i elastyczności. Obejmuje to największe wąskie gardło spowodowane przez te systemy — konieczność drukowania i chłodzenia części na tym samym urządzeniu. Skrojona na miarę, wymienna jednostka w QLS 350 usuwa tę niedogodność, umożliwiając użytkownikom kontynuowanie pracy, podczas gdy część stygnie, co jest dużym krokiem naprzód dla systemów SLS.Kuba Graczyk, szef działu QLS w Nexa3D

Nexa3D QLS 350 współpracuje z najpopularniejszymi materiałami polimerowymi, takimi jak PA11 i PA12, które są bezpośrednimi zamiennikami tworzyw używanych w procesie formowania wtryskowego. Dodatkowo urządzenie to jest kompatybilne z materiałami bardziej wymagającymi temperaturowo (możliwość pracy w temperaturze do 240oC), w tym z popularnym PA6.

Nowy produkt od Nexa3D ma również sporo do zaoferowania w kwestii softwareowej. Oprogramowanie drukarki 3D pozwala na śledzenie wielu ciekawych parametrów, takich jak czas pracy maszyny, wskaźnik powodzenia procesu druku 3D, czy liczba wydrukowanych elementów. Możemy również w czasie rzeczywistym śledzić dane na temat parametrów wpływających na jakoś wykonywanego elementu.

Więcej informacji na temat QLS 350 można znaleźć bezpośrednio na stronie producenta tego urządzenia.

Źródło/Source: www.3dnatives.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Nexa3D

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments