Rock.01 – designerski zlew z drukarki 3D

Kategoria: Projekty 3D 12 lis 2021

Kohler, wiodący producent akcesoriów kuchennych oraz łazienkowych, ogłosił partnerstwo z amerykańskim artystą Danielem Arshamem, na mocy którego powstanie linia mocno limitowanych produktów. Pierwszym owocem tej współpracy jest wypuszczenie drukowanego w 3D zlewu o nazwie Rock.01, w limitowanej do zaledwie 99 sztuk edycji.

Zlew Rock.01 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany 30 listopada, na pokazie Design/Miami 2021. Składająca się z drukowanej w 3D porcelany szklistej oraz ręcznie odlewanego mosiądzu umywalka ma być symbolem symbiozy pomiędzy nowymi technologiami, a tradycyjnymi metodami produkcji, które firma Kohler kultywuje od przeszło 148 lat.

Rock.01 łączy przyszłość technologii druku 3D z najbardziej podstawowymi metodami ręcznego odlewania mosiądzu. To dosłownie coś nowego spoczywającego na starym i uważam to za niewiarygodnie poetyckie. Kohler był idealnym partnerem do ożywienia tak złożonego i futurystycznego projektu.Daniel Asham

Fakt, że coraz więcej tego typu firm sięga po druk 3D nie jest przypadkiem. Przedstawiciele firmy Kohler wyjaśniają, że wykonanie zaprojektowanego przez Ashama zlewu byłoby niemożliwe bez wykorzystania technologii przyrostowych. Tylko dzięki niej udało się zrealizować skomplikowany kształt, zgodny z wizją artysty.

Photo Credit: Kohler

Niestety producent zachowuje w tajemnicy informację na temat urządzenia oraz technologii druku 3D, jaką wykorzystano przy projekcie Rock.01. Zgodnie z udostępnionymi informacjami prasowymi wiadomo jedynie, że tajemniczy proces jest wyjątkowy i niemal niemożliwy do realizacji innymi metodami.

Limitowana seria 99 sztuk omawianego dzisiaj produktu trafi do sprzedaży w grudniu bieżącego roku.

Źródło/Source: www.3dnatives.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Kohler

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments