Revopoint wraca na Kickstartera z nowym skanerem 3D Revopiont POP 2

Kategoria: Skanery 3D 08 gru 2021

Po ubiegłorocznym sukcesie niskobudżetowego skanera 3D Revopoint POP, który jak na swoją półkę cenową, charakteryzował się całkiem niezłymi parametrami, jego producent uruchomił kolejną zbiórkę na portalu Kickstarter. Revopiont POP 2 to ulepszona wersja swojego poprzednika, nie tylko pod kątem sprzętowym, ale przede wszystkim software’owym.

Pierwsza kampania Revopoint POP nie przeszła bez echa, czego niezbitym dowodem jest posiadanie tytułu najmocniej wspieranego skanera 3D na Kickstarterze, na którego zakup zdecydowało się niemal sześć i pół tysiąca użytkowników. Nie dziwi więc fakt, że obecna zbiórka również należy do tych bardziej popularnych, co odzwierciedla się z kolei zebraniem ponad siedmiu milionów złotych z zakładanych czterdziestu tysięcy złotych, na dwadzieścia trzy dni przed końcem kampanii.

POP 2 to skaner 3D 2 w 1, którego używać możemy zarówno ręcznie, jak i z wykorzystaniem stolika obrotowego. Opatentowany przez Revopoint chip oraz jednoczesne wykorzystanie zasad widzenia binokularnego oraz światła mikrostrukturalnego, pozwalają na uzyskanie dokładności skanowania na poziomie 0,1 mm, co jest całkiem dobrą wartością, jak na skaner 3D, który obecnie można nabyć za około tysiąc siedemset złotych.

Podstawowa różnica w oprogramowaniu pomiędzy modelami POP oraz POP 2 jest taka, że w tym drugim wprowadzono możliwość skanowania w dwóch trybach – szybkim oraz o wysokiej dokładności. Ułatwi to wielu użytkownikom dostosowanie sposobu skanowania 3D do ich własnych potrzeb. W samym urządzeniu zaimplementowano między innymi żyroskop 6Dof, który według producenta, pozwoli na o wiele bardziej płynne skanowanie z wieloma powiązanymi markerami, przy jednoczesnym gromadzeniu danych o kolorze skanowanej tekstury.

Tak jak poprzednik, model POP 2 będzie idealnym rozwiązaniem do skanowania między innymi ludzkiego ciała, rzeźb, archiwizacji informacji na temat obiektów kultury, modelowania odwrotnego, ale też skanowania znacznie mniejszych obiektów, takich jak figurki, czy nawet kwiaty, które można następnie wykorzystywać w projektach biżuterii. Urządzenie to ma być przede wszystkim przyjazne użytkownikowi, dlatego też zadbano o to aby było możliwie jak najprostsze w obsłudze.

Photo Credit: Revopoint

Wysyłka skanerów 3D Revopoint POP 2 ma nastąpić w lutym 2022 roku. Wiecej na temat samego urządzenia można znaleźć tutaj.

Źródło/Source: www.3dnatives.com,  www.kickstarter.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Revopoint

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments